کیفیت هوای تهران در اولین روز هفته

کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

کیفیت هوای تهران در اولین روز هفته

به گزارش خبرآنلاین، کیفیت هوای پایتخت هم اکنون /شنبه - 19 خرداد/ با قرار گرفتن شاخص روی عدد 66 در وضعیت قابل قبول قرار یا همان سالم دارد.

ایرنا در خبری نوشت: بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوای تهران در 24 ساعت گذشته نیز روی عدد 81 و در وضعیت قابل قبول قرار داشت.

بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران امروز هوا در ایستگاه پارک شکوفه (منطقه 14) وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌های سنی و در سایر نقاط در وضعیت قابل قبول یا همان سالم قرار گرفته است.

شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون، پنج روز هوای پاک و 70 روز هوای سالم و پنج روز هم هوای ناسالم برای گروه سنی حساس استنشاق کرده‌اند.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی 10 روز هوای پاک، 236 روز هوای قابل قبول، 107 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و 12 روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک یا سبز، 51 تا 100 در شرایط قابل قبول یا زرد، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، 151 تا 200 در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و 301 تا 500 در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

47236

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان