باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

سرقت قطعات پل شهری به کرمانشاه رسید

به دلیل سرقت از پلی در کرمانشاه، شهروندان منطقه رودخانه چم شیر در رفت و آمد شهری با مشکل مواجه شدند و براساس گفته عضو شورای شهر کرمانشاه در صورتی که عوامل نظارتی دیرتر متوجه این سرقت می‌شدند امکان بروز بحرانی جدی در شهر وجود داشت.

 

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، سارقان قسمت‌های فلزی این پل را در کرمانشاه به سرقت برده‌اند و این‌ موضوع باعث شده است استحکام پل به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کند و خطر ریزش آن محتمل باشد.

فرماندار کرمانشاه در رابطه با این موضوع گفت: پس از اطلاع از موضوع سرقت، تیم‌های بازرسی به سرعت به منطقه اعزام شدند و پل را غیر قابل استفاده تشخیص دادند.

«فضل الله رنجبر» توضیح داد: با توجه به اینکه مسیر جزو جاده‌های پر تردد و ترانزیتی‌ کرمانشاه محسوب می‌شود در نشستی اضطراری تصمیم بر آن شد که برای حفاظت از جان شهروندان محدوده پل را به صورت کامل با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری مسدود کنیم.

احتمال تخریب پل وجود دارد

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه نیز با تاکید بر اینکه سرقت در کاهش ایمنی پل بسیار موثر بوده است ، گفت: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با مدیران بالا دستی یک تیم کارشناسی برای برآورد وضعیت پل به کرمانشاه خواهد آمد.

«حمید اعتصام فر» توضیح داد: در صورتی که این تیم پل را قابل ترمیم تشخیص دهند به زودی کار رفع نقص آغاز خواهد شد اما با توجه به طول عمر سازه و حجم خسارت‌های وارده احتمال تخریب پل و بازسازی مجدد آن نیز وجود دارد که پروسه‌ای زمان بر خواهد بود.

سرقت از پلی بزرگ

چم بشیر تنها پلی نیست که توسط سارقان مورد دستبرد قرار گرفته است بلکه بر اساس تحقیقات خبرنگار ایرنا، اتصالات اصلی پل بزرگراه امام خمینی کرمانشاه که بر روی رودخانه قره سو قرار دارد نیز ناپدید شده‌اند.

بخش عمده و اصلی اتصالات استحکامی زیرین این پل باز و یا بریده شده‌اند و حتی بخش‌هایی از صفحه‌های فلزی پایه‌های پل نیز اسیب دیده به نظر می‌رسند. بخش‌های استحکامی به سرقت رفته از دید عموم خارج هستند و تنها با ورود به بخش‌های زیرین پل و قدم زدن در کنار رودخانه قره سو می‌توان آنها را دید.

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه در رابطه با سرقت از این پل گفت: متاسفانه سرقت ایمنی پل را کاهش داده است اما موضوع آن همچون پل چم بشیر حاد نیست که جلوی تردد گرفته شود.

اعتصام فر توضیح داد: اکنون ایمنی پل کاهش پیدا کرده است و باید به زودی برای رفع نقص و جبران خسارت های پل اقدامات لازم انجام شود.

سارقان، جان شهروندان را تهدید کردند

عضو شورای شهر کرمانشاه نیز این‌ نوع از سرقت را نابخشودنی توصیف کرد ‌و گفت: سارقان با چنین سرقتی جان بسیاری از شهروندان کرمانشاهی را تهدید کرده‌اند که به هیچ عنوان قابل بخشش نیست.

سید «حجت موسوی اجاق» با تاکید بر اینکه در پی برخورد با عوامل دخیل در این سرقت و موارد مشابه آن هستیم افزود: در صورتی که عوامل نظارتی دیرتر متوجه این سرقت می‌شدند امکان بروز بحرانی جدی در شهر وجود داشت از این رو از دستگاه قضایی می‌خواهم که برخورد جدی با این سرقت ها را در دستور کار قرار دهند.

گروهی از سارقان دستگیر شدند

فرماندهی انتظامی شهرستان کرمانشاه نیز توضیح داد که هفته گذشته پس از مشخص شدن موضوع سرقت از پل چم بشیر اقدامات انتظامی ویژه برای دستگیری سارقان را آغاز و در نهایت خبر دستگیری سارقان را به ایرنا اعلام کرد.

سرهنگ «علیرضا دلیری» فرمانده انتظامی این شهرستان در رابطه با سرقت پل چم‌بشیر گفت: 2 گروه سه نفره از سارقان مرتبط با این موضوع دستگیر شده‌اند و روند دستگیری دیگر عوامل نیز ادامه دارد. سارقان در ساعات خلوت با استفاده از ابزارهای برش شارژی اقدام به برش آهن آلات و استحکامات زیرین پل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه عنوان کرد: با توجه به افزایش قیمت آهن در بازار این امکان وجود دارد که سارقان به فکر آسیب زدن به امکانات عمومی باشند از این رو ما تیم های نظارتی خود را افزایش و هماهنگی های لازم را با شهرداری انجام شده است. با توجه به اینکه مقصد این نوع از سرقت ها معمولا مراکز خرید و فروش ضایعات و کارخانه های ذوب آهن است، تیم های نظارتی بر فعالیت این نوع از مشاغل باید فعال شوند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر