مبلغ واریزی یارانه مرداد ماه چقدر است؟

در مورد میزان یارانه واریزی مرداد ماه ۱۴۰۱ دولت همچنان قرار است یارانه نقدی را مطابق مراحل پیشین پرداخت کند؛ اگر وام کرونا را در سال ۹۹ دریافت کرده اید، از مجموع دریافتی تان ۳۵ هزار تومان کسر می شود.

به گزارش مشرق، تنها 48 ساعت به واریز یارانه مرحله مرداد ماه 1401 باقی مانده است و با توجه به کاهش میزان یارانه دریافتی در مرحله پیشین، حالا سوال یارانه بگیران این است که در این مرحله میزان دریافتی آن‌ها چه میزان خواهد بود.

در مرحله 137 پرداخت یارانه‌های نقدی، برخی یارانه بگیران گفته بودند که به میزان 35 هزار تومان از مجموع یارانه دریافتی آن‌ها کاسته شده است. بررسی ما نشان می‌دهد که در این مرحله هم این دسته از یارانه بگیران به همان میزان از دریافتی شان کسر می‌شود.

علت کسر مبلغ 35 هزار تومان هم به دریافت وام کرونا در سال 1399 بر می‌گردد. در آن‌ سال بخش اعظم یارانه بگیران در دو مرحله تیر ماه و آذر ماه یارانه یک میلیون تومانی دریافت کردند و قرار شد اقساط آن در سر ماه از یارانه آنها کسر شود.

در چنین شرایطی، افرادی که تیر ماه 1399 وام یک میلیون تومانی کرونا دریافت کرده اند، تاکنون 24 قسط را پرداخت کرده اند و باید تا دی ماه امسال هم شش قسط دیگر پرداخت کنند. اما سرپرستان خانواری که در دی ماه 99 وام به حساب شان واریز شده است، 18 قسط را پرداخته اند و همچنان تا مرداد ماه سال آینده باید اقساط این وام را بپردازند.

در مرحله مرداد یارانه بگیران چه میزان یارانه نقدی دریافت می‌کنند؟

در مورد میزان یارانه واریزی مرداد ماه 1401 دولت همچنان قرار است یارانه نقدی را مطابق مراحل پیشین پرداخت کند؛ بنابراین افراد حاضر در دهک اول تا سوم در مرداد ماه به ازای هر نفر 400 هزار تومان دریافت می‌کنند. این میزان برای افراد حاضر در دهک چهارم تا نهم به 300 هزار تومان می‌رسد.

اما اگر وام کرونا را در سال 99 دریافت کرده اید، از مجموع دریافتی تان 35 هزار تومان کاسته می‌شود. مثلا اگر خانواده‌ای سه نفره هستید و در دهک اول تا سوم قرار دارید، باید یک میلیون و 200 هزار تومان به حساب تان واریز شود که با کاستن قسط 35 هزار تومانی وام کرونا این میزان به یک میلیون و 165 هزار تومان می‌رسد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان