با دویست و یازدهمین روز حمله روسیه به اوکراین/ در حال به روزرسانی

اعلام دلیل فرمان بسیج نیروها توسط پوتین/ وزیر دفاع انگلیس: پوتین شکست را پذیرفته است/مدودف: در صورت لزوم از سلاح هسته ای استفاده می کنیم

دویست و یازدهمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های زیادی را به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.

اعلام دلیل فرمان بسیج نیروها توسط پوتین/ وزیر دفاع انگلیس: پوتین شکست را پذیرفته است/مدودف: در صورت لزوم از سلاح هسته ای استفاده می کنیم

بین الملل تابناک: دویست و یازدهمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های زیادی را به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.

مدودف: در صورت لزوم از سلاح هسته ای استفاده می کنیم
1401/06/31 - 17:38

معاون شورای امنیت روسیه امروز (پنجشنبه) تاکید کرد، مسکو می‌تواند از "هر سلاحی از جمله تسلیحات هسته‌ای" جهت محافظت از کشورش استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه در کانال تلگرامش نوشت: روسیه نه تنها توانایی‌های خود را در حوزه بسیج نیروها اعلام کرده بلکه این کشور می‌تواند از هر سلاحی از جمله تسلیحات هسته‌ای استراتژیک جهت محافظت از کشورش و مناطقی که به روسیه ملحق می‌شوند، استفاده کند.

وی در ادامه افزود: ارتش روسیه به طرز قابل توجهی منطقه دونباس و سایر مناطقی که قرار است پس از برگزاری رفراندوم به فدراسیون روسیه ملحق شوند را تقویت خواهد کرد.

مدودف در پایان نوشت: 1. رفراندوم‌ها برگزار خواهند شد و جمهوری‌های دونباس و سایر مناطق به روسیه ملحق خواهند شد. 2. نیروهای مسلح روسیه به طرز چشمگیری از این مناطق محافظت خواهند کرد.

وزیر دفاع انگلیس: پوتین شکست را پذیرفته است
1401/06/31 - 17:36

پس از آنکه ولادیمیر پوتین روز (چهارشنبه) طی یک سخنرانی از "بسیج نسبی" نیروها در روسیه خبر داد، وزیر دفاع انگلیس در واکنش اعلام کرد که اظهارات جدید رئیس‌جمهوری روسیه بیانگر این است که پوتین خود "پذیرفته" حمله روسیه به اوکراین در حال شکست است.

به گزارش روزنامه گاردین، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «اظهارات ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه درخصوص "بسیج نسبی" نیروها در کشورش بدین معناست که این رئیس‌جمهور به وعده‌هایش عمل نکرده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «پوتین با الحاق غیرقانونی بخش‌هایی از اوکراین به روسیه نشان می‌دهد که خود پذیرفته حمله مسکو به کی‌یف در حال شکست است. رئیس‌جمهوری روسیه و وزیر دفاعش ده‌ها هزار تن از شهروندان خود را به کام مرگ کشانده‌اند.»

وزیر دفاع انگلیس در پایان این بیانیه مدعی شد: «هیچ تهدید و پروپاگاندایی نمی‌تواند این حقیقت را کتمان کند که اوکراین در حال پیروزی این جنگ است. جامعه جهانی متحد و روسیه به یک "مطرود جهانی" بدل می‌شود.»

ولادیمیر پوتین در صحبت‌هایش گفته بود: ارتش ما به عنوان خط مقدم نظامی بیش از 1000 کیلومتر در مقابل کل عملیات نظامی غرب عمل می‌کند. ما برای دفاع از سرزمین خود از بسیج نسبی حمایت می‌کنیم. تاکیدم بر بسیج نسبی است چون فقط برای کسانی است که نیروی ذخیره هستند و به خدمت فراخوانده می‌شوند. این حکم امضا شده است.

اعلام دلیل فرمان بسیج نیروها توسط پوتین 

سخنگوی کرملین امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، از آنجایی که ناتو عملا با تمام توانایی‌های لجستیکی خود با روسیه مقابله می‌کند، این کشور هم تصمیمی مبنی بر "بسیج نسبی" نیروها در روسیه اتخاذ کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه صریحا نسبت به دلایل این تصمیم اظهار نظر کرده است. حقیقت اینجاست که عملیات ویژه آغاز شده تا اهدافی را در اوکراین عملی کند. ما اکنون درواقع با تمام توانایی‌های لجستیکی ائتلاف نظامی ناتو مواجه شده‌ایم.

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه سخنرانی "بزرگ" خود را با محوریت الحاق اراضی اوکراین به خاک کشورش انجام داد و در سخنانش از "بسیج نسبی" نیروها در روسیه خبر داده است.

پوتین در صحبت‌هایش گفته بود: تهدید اتمی مورد استفاده قرار گرفته است. ما نه تنها در مورد گلوله‌باران نیروگاه اتمی زاپوریژیا آن هم با تشویق‌های غرب صحبت می‌کنیم که تهدید به یک فاجعه هسته‌ای است، بلکه در مورد اظهارات نمایندگان ارشد کشورهای ناتو در مورد امکان و مجاز بودن استفاده از تسلیحات کشتار جمعی علیه روسیه حرف می‌زنیم که همان تسلیحات اتمی است.

وی افزود: باید یادآورم شوم آنهایی که چنین اظهاراتی را درباره روسیه مطرح می‌کنند باید بدانند که کشور ما هم ابزار مختلفی برای نابودی دارد و در برخی از موارد این ابزار، از داشته‌های کشورهای ناتو هم پیشرفته‌تر هستند. وقتی یکپارچگی قلمروی کشور ما تهدید شود، ما از تمامی این ابزار برای حفاظت از مردم و کشور روسیه استفاده می‌کنیم. من بلوف نمی‌زنم.

درخواست زلنسکی برای مجازات روسیه 

رئیس جمهوری اوکراین از دادگاه ویژه سازمان ملل خواست تا "مجازاتی عادلانه" علیه روسیه از جمله مجازات‌های مالی و سلب حق وتوی این کشور در شورای امنیت سازمان ملل اعمال کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اظهارات از پیش ضبط شده ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین روز چهارشنبه در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد پس از آن پخش شد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه طی یک سخنرانی از "بسیج نسبی" نیروها در روسیه خبر داد.

در راستای سخنرانی ولادیمیر پوتین، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه خاطرنشان کرد حدود 300,000 نیروی ذخیره قرار است برای اجرای این طرح "بسیج نسبی" نیروها فراخوانده شوند و این نیروهای فراخوانده شده قبل از استقرار، آموزش نظامی دریافت خواهند کرد.

رئیس‌جمهوری اوکراین طی اظهارات خود پنج شرط "غیرقابل مذاکره" برای صلح را مطرح کرد؛ این اقدامات شامل "مجازات برای حمله روسیه، بازگرداندن امنیت اوکراین، تمامیت ارضی و تضمین‌های امنیتی" این کشور بود.

زلنسکی به مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: «جنایتی علیه اوکراین انجام شده است و ما خواستار مجازات روسیه هستیم.»

تبادل اسرای اوکراین و روسیه با میانجی گری عربستان 

رسانه‌های عربی از موفق بودن میانجیگری عربستان سعودی بین روسیه و اوکراین برای تبادل اسرا و ورود آن‌ها به ریاض خبر دادند.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین»، پیش از این وزارت خارجه عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «روسیه 10 اسیر جنگی خارجی در اوکراین، از جمله پنج انگلیسی و دو آمریکایی، و سه تبعه سوئدی، کرواسی و مراکشی را طبق توافقنامه مبادله اسرا و با میانجیگری ریاض آزاد خواهد کرد».

این وزارتخانه ضمن اعلام خبر رسیدن هواپیمای حامی اسرا افزود: «مقامات مربوطه در عربستان، آن‌‌ها را از روسیه به پادشاهی سعودی منتقل کردند و برای تسهیل روند بازگشت به کشورهایشان تلاش می‌کنند».

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان