‌۸۰۰ هزار نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری همدان دیدن کردند

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی همدان گفت: از ۲۶ اسفند تا پایان روز گذشته حدود ۸۰۰ هزار نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان همدان دیدن کردند.

‌800 هزار نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری همدان دیدن کردند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان، محسن معصوم‌علیزاده در گفتگویی با اعلام این خبر افزود: در این مدت حدود 400 بازدید نظارتی نیز از مراکز گردشگری همدان انجام شد که شامل بازدید از مراکز اقامتی،دفاتر خدمات مسافرتی و بازدید از رستوران‌ها و مراکز پذیرایی بین‌راهی بوده است.

وی گفت: میزان اقامت در اقامتگاه‌های استان همدان نیز در این مدت بیش از 80 هرار نفر مسافر ثبت شده است.

معصوم‌علیزاده با اشاره به اینکه همدان با بیش از هزار و 800 جاذبه تاریخی، طبیعی و تفریحی ظرفیت‌ فوق‌العاده‌ای در حوزه گردشگری دارد، خاطرنشان کرد: تاکنون غارعلیصدر، آرامگاه‌های بوعلی‌سینا و باباطاهر، محوطه تاریخی هگمتانه و دستکند سامن درصدر بازدیدهای نوروزی همدان بوده‌اند.

به گزارش خبرآنلاین، آرامگاه حکیم بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، تپه هگمتانه و گنبد علویان، حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعلیان ملایر، خانه مسعودی و آرامگاه میررضی الدین آرتیمانی و بقعه حیقوق نبی (ع) از مهم ترین آثار تاریخی و باستانی این استان است که همه ساله مورد بازدید گردشگران نوروزی قرار گرفته است.

سنگ نوشته های گنج نامه، کلیساهای آنجلی و گریگوری، حمام قلعه، کاروانسرای صفوی، آب انبارها، خانه های قدیمی و باغ نظری در همدان از دیگر آثار تاریخی مورد توجه گردشگران نوروزی استان همدان است.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان