این شهرستان ۲ برابر جمعیتش اسکان نوروزی داشت

محسن صالحی گفت: شهرستان انار در شمال استان کرمان واقع شده و دروازه ورودی این استان است. مسیر دسترسی بیش از ۲۰ استان به مقصد استان‌های جنوبی و جنوب‌شرقی کشور از این شهرستان می‌گذرد و به همین دلیل انار در تعطیلات نوروز شاهد تردد شمار زیادی از مسافران نوروزی است.

این شهرستان 2 برابر جمعیتش اسکان نوروزی داشت

به گزارش خبرآنلاین ،فرماندار شهرستان انار از اقامت 74 هزار و 276 مسافر نوروزی در این شهرستان از 25 اسفند 1402 تا 14 فروردین 1403 خبر داد.

ایسنا در خبری نوشت:محسن صالحی با بیان اینکه «انار، دروازه گردشگری استان کرمان به شمار می‌رود»، گفت: شهرستان انار در شمال استان کرمان واقع شده و دروازه ورودی این استان است. مسیر دسترسی بیش از 20 استان به مقصد استان‌های جنوبی و جنوب‌شرقی کشور از این شهرستان می‌گذرد و به همین دلیل انار در تعطیلات نوروز شاهد تردد شمار زیادی از مسافران نوروزی است.

او ادامه داد: از 25 اسفند 1402 تا 14 فروردین امسال 22 هزار و 176 مسافر نوروزی در اقامتگاه‌های شهرستان انار از جمله هتل، بومگردی‌ها، زائرسرا، مدارس، خوابگاه دانشگاه آزاد و... اسکان داده شدند که دست‌کم یک شب در این شهرستان ماندگاری داشتند.

فرماندار انار افزود: در این مدت 52 هزار و 100 مسافر نوروزی در مجتمع‌های رفاهی و پارک‌ها و بوستان‌های این شهرستان اسکان موقت و چندساعته داشتند.

او با بیان اینکه آیین کهن «آش شنبه سال» در اولین شنبه سال نو در انار برگزار می‌شود، اظهار کرد: آیین کهن آش شنبه سال، عصر شنبه 4 فروردین 1403 در انار برگزار و آش بین مسافران نوروزی و شهروندان توزیع شد.

صالحی در ادامه با اشاره به اینکه از پوستر «انار، دروازه گردشگری کرمان» اواخر اسفند 1402 با حضور سیدمحمدعلی گلاب‌زاده، رئیس مرکز کرمان‌شناسی رونمایی شد، گفت: تلاش می‌کنیم تا صنعت گردشگری در این شهرستان رونق پیدا کند و در همین راستا قرار است سمینار «انارشناسی» با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله مرکز کرمان‌شناسی در انار برگزار شود.

شهرستان انار که در شمال غرب استان کرمان واقع است و حدود 37 هزار نفر جمعیت دارد، دارای ده‌ها بنای تاریخی مانند ارگ ساسانی، کاروانسرای شاه‌عباسی، قلعه داوودآباد، یخدان، خانه ابوالحسن‌خان، مسجد خواجه، امامزاده تاریخی، بقعه ایلخانی، آب‌انبار امین‌شهر، بافت تاریخی بیاض و... است. این شهرستان دارای 18 هزار هکتار باغ پسته و خاستگاه پسته اکبری اناری، که از آن به عنوان مرغوبترین پسته ایران یاد می‌شود، است.

233217

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان