در سوگ تلاشگری خستگی ناپذیر

حجة الاسلام والمسلمین علی اصغر اوحدی به دیار باقی شتافت.ایشان معاون پیشین مجمع تقریب مذاهب اسلامی و از شاگردان شهید آیة الله سیدمحمدباقر صدر حجت الاسلام اوحدیروز چهارشنبه ۲۳ رمضان ۱۴۴۵ (۱۵ فروردین ۱۴۰۳) در سن ۷۷ سالگی درگذشت.

در سوگ تلاشگری خستگی ناپذیر

حجت الاسلام اوحدی که تحصیلات عالی خود را در نجف اشرف و در محضر بزرگان حوزه علمیه گذرانده بود بیش از 5 دهه از عمر خود را به تبلیغ و ترویج دینی در کشورهای مختلف و نیز انجام وظیفه در معاونت پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، و مجمع تقریب مذاهب اسلامی گذراند.

در سوگ تلاشگری خستگی ناپذیر
بیش از نیم قرن پیش با این چهره فرهنگی که از فضلای حوزه علمیه نجف أشرف بشمار می آمد ، آشنا بودم.
ایشان یکی از معلمین تلاشگری بودند که در مدرسه جعفری نجف که از سوی مرحوم آیة الله العظمی سید محمد شاهرودی در سال ١٣٤٥ و یا ١٣٤٦ شمسی ( تردید از حقیر است ) دایر شده و سه ماه تابستان ، فرزندان حوزویان را که کاری نداشتند ، گرد آورده و به درس تاریخ ، ریاضیات ، علوم دینی ، و خطاطی مشغول می نمودند و از به هدر رفتن زمان دانش آموزان و استفاده از فرصت ها ، بهره می گرفتند. البته این مدرسه در طول ظاهرا چندین سال به فعالیت خود ادامه داد که اینجانب فقط بک دوره تابستانی از آن بهره بردم.

در سوگ تلاشگری خستگی ناپذیر
دیگر از فعالان این مدرسه مرحوم حجة الاسلام و المسلمین سیادت و حجة الاسلام و المسلمین حجًت کشفی بودند که هنر خطً ایشان در نجف مشهور و برجسته بود ، که اخیرا توفیق دیدار ایشان را پیدا کردم.

در سوگ تلاشگری خستگی ناپذیر
که در این مسابقه ، مقاله ١٨ صفحه ای بنده ، برنده این دوره مسابقات گردید و جایزه آن را(که از یاد برده ام ) به حقیر تعلق پیدا کرد.

روح و روان وی و مرجع عالیقدر مرحوم آیة الله العظمی شاهرودی و معلمین دلسوز و تلاشگر آن مدرسه ، پر فروز باد


چهارشنبه ١٥ فروردین ١٤٠٣
تهران

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان