عبور موفق از پیک تابستان با همکاری صنایع در مدیریت مصرف انرژی

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: در صورت همکاری صنایع و مدیریت مصرف می توانیم از پیک تابستان با کمترین چالش عبور کنیم.

عبور موفق از پیک تابستان با همکاری صنایع در مدیریت مصرف انرژی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ یوسف اینانلو، سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در همایش هم اندیشی، چالش های تامین برق صنایع و راهکارهای تامین برق مطمئن و اقتصادی که با حضور اساتید دانشگاه و مدیران واحدهای صنعتی در اتاق بازرگانی قزوین برگزار شد؛ گفت: برای این که در پیک بار تابستان بتوانیم با مدیریت مصرف به خوبی از اوج بار عبور کنیم نیازمند مشارکت و همکاری مشترکین به ویژه در بخش صنعت هستیم.

وی بیان کرد: رویکرد ما این است با استفاده از نظر صاحبان صنایع و بررسی پیشنهاد آنها با هماهنگی مناسب، گذر موفقیت آمیزی از دوران اوج مصرف داشته باشیم و با استفاده از راهکارهای مناسب دچار ناپایداری در شبکه برق نشویم.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: با توجه به این که ناترازی در حوزه تولید و مصرف برق وجود دارد رویکرد ما این است با برنامه ریزی،هماهنگی و همکاری مشترکین و مدیریت مصرف با کمترین مشکل دوره تابستان را سپری کنیم.

وی گفت: در دوره زمانی 1 خرداد تا 31 شهریور و از ساعت 8 الی 24 ، صاحبان صنایع بایستی یک روز در هفته میزان مصرف برق خود را تعدیل کنند و به جای آن در روز جمعه فعالیت داشته باشند.

اینانلو در خصوص تعرفه‌های تشویقی صنعت برق تصریح کرد: صنایع می‌توانند با همکاری از طریق تغییر شیفت کاری، تعطیلات و تعمیرات سالانه و یا جابجایی تعطیلی روز جمعه با یکی از روزهای هفته، از تخفیف‌های وِیژه همکاری بهره‌مند شوند.

وی بابیان اینکه برنامه‌های تشویقی برای صنایع و همکاری آنها در کاهش مصرف در زمان اوج مصرف برق در تابستان پیش‌بینی شده است، افزود: اجرای راهکارهای مدیریت مصرف تاثیر قابل توجهی در کاهش نیاز مصرف برق کشور دارد.

اینانلو بیان کرد: سفارش و تعالیم دینی در راستای مصرف بهینه، محدودیت‌های مالی جهت احداث نیروگاه‌های جدید، محدودیت سوخت جهت تامین انرژی، کاهش آثار زیانبار انرژی الکتریکی و سوخت‌های فسیلی بر محیط ‌زیست، تامین برق پایدار، افزایش تقاضای انرژی الکتریکی ضرورت بهینه‌سازی مصرف برق و ساخت نیروگاههای تجدید پذیر را دوچندان می کند.

وی بیان کرد: از آنجا که واحدهای صنعتی بایستی حداقل پنج درصد نیاز خود را از نیروگاههای تجدیدپذیر تامین کنند در نشست های تخصصی با حضور استادان و صاحب نظران دولتی و بخش خصوصی تلاش کرده ایم زمینه تشویق صنعتگران برای سرمایه گذاری در احداث نیروگاههای تجدید پذیر را مهیا کنیم که سیاست های تشویقی و حمایتی دولت نیز اعلام می شود که همایش امروز در همین راستاست.

اینانلو افزود: در استان قزوین حدود 700 هزار مشترک برق داریم که 224 مشترک صنعتی با مصرف بیش از یک مگاوات هستند.

وی افزود: از 5 هزار و 500 میلیون کیلو وات انرژی مصرفی استان حدود 1100 میلیون کیلو وات ساعت مربوط به صنایعی است که بالای یک مگاوات مصرف دارند.

اینانلو تصریح کرد: صنایع حدود 60 درصد انرژی مورد نیاز خود را از بورس و به صورت دوجانبه با قیمت هر کیلو وات ساعت 92 تومان و 40 درصد را از شرکت توزیع با قیمت 220 تومان خریداری کردند که اگر مدیریت مصرف پیاده می شد و نیاز خود را از بورس تامین می کردند می توانستند صرفه جویی زیادی در هزینه ها داشته باشند.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: به دلیل ناترازی در تولید و مصرف و مشکل تامین منابع، نیازمند اصلاح روشها و استفاده از مشارکت بخش خصوصی برای ساخت نیروگاههای تجدید پذیر و پراکنده هستیم تا ضمن تامین نیازها بتوانیم از پیک تابستان نیز با موفقیت عبور کنیم.

وی یادآورشد: در بخش صنایع استان که میزان مصرف آنها قابل توجه است بایستی حدود 20 تا 30 درصد میزان مصرف کاهش یابد و هفته ای یک روز جابحایی بار انجام شود و به جای آن در روز تعطیل و جمعه کار کنند تا تولید هم تداوم یابد.

اینانلو تصریح کرد: مدیریت مصرف یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است و بر ضرورت اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف در گرمای پیش رو در تابستان توسط صنایع در کشور مورد تاکید است.

در ادامه این همایش کریم افشار، بهنام فرد افشاری و سید صادق نیکو سپهر استادان دانشگاه در خصوص ضرورت مشارکت صنایع در احداث نیروگاههای تجدید پذیر، وضعیت تولید و مصرف انرژی،حمایت های تشویقی، خرید تضمینی برق از سوی دولت و چالش های صنایع در تامین انرژی در تابستان دیدگاههای کارشناسی خود را ارائه کردند.

در این نشست که با همکاری شرکت توزیع نیروی برق و اتاق بازرگانی استان قزوین برگزار شد در باره راهکارهای تامین برق پایدار برای صنایع و همکاری های مشترک تبادل نظر شد.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان