ساخت دستگاه کنترل و هشدار دمای پست های برق

معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان از تولید و ساخت ۲۰۰ دستگاه کنترل و هشدار دمای قابل برنامه ریزی پست های ۲۰ کیلوولت زمینی در این شرکت خبر داد.

ساخت دستگاه کنترل و هشدار دمای پست های برق

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،رضا علی اصغری با اعلام اینکه در راستای حفظ منابع مالی و خلق منبع این مهم در شرکت به انجام رسیده است افزود: به منظور جلوگیری از سوختن ترانسفورماتور، فن های خنک کننده تجهیزات حفاظتی – الکتریکی داخل ساختمان پست های زمینی و جلوگیری از اتلاف انرژی پست های زمینی در سیستم های متفرقه قبلی که مقدار این اتلاف به عددی افزون بر 108 کیلووات ساعت در هر پست زمینی برای یک سال برآورد شده است این دستگاه در شرکت توزیع برق استان سمنان طراحی، تولید و مورد استفاده قرار گرفته است.

وی افزود: ایده ساخت دستگاه مذکور از سال 1395 شکل گرفت و با توجه به نیاز اتوماسیون شبکه های توزیع برق در اختیار بهره برداران قرار گرفته است.

علی اصغری افزود: سهولت در بکارگیری و نصب ،قیمت بسیار پایین، صرفه جویی در هزینه، نمایش همزمان سه پارامتر در دمای محیط – دمای وصل فن و دمای قطع آن، استفاده از سنسور خارجی و قابلیت نصب بدون محدودیت از مهمترین مزایای این سیستم به نسبت دستگاه های موجود است.

گفتنی است: رضایت تکنسین های پست های زمینی برق و کاهش 80 درصدی معیوب شدن تجهیزات الکتریکی از دیگر مزایای این دستگاه می باشد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان