طلا دوباره اوج گرفت/ قیمت جدید طلا ۱۹ تیر ۱۴۰۳

قیمت جهانی طلا امروز سه‌شنبه (۹ جولای) افزایش یافت.

طلا دوباره اوج گرفت/ قیمت جدید طلا 19 تیر 1403

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سرمایه‌گذاران منتظر شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و داده‌های تورم ژوئن برای ارزیابی حرکت سیاست بعدی بانک مرکزی آمریکا بودند.

طلا پس از کاهش بیش از یک درصدی در روز دوشنبه، با 0.2 درصد افزایش به 2364 دلار و سه سنت در هر اونس رسید. قیمت طلای آمریکا با 0.3 درصد افزایش به 2369 دلار و 70 سنت رسید.

شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز چهارشنبه در سنا و مجلس نمایندگان آمریکا می‌تواند سرنخ های بیشتری در مورد جهت احتمالی نرخ بهره بانک مرکزی ایالات متحده به سرمایه‌گذاران بدهد.

بر اساس گزارش CME's Fedwatch Tool، بازارها با احتمال 77 درصدی برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر قیمت‌گذاری می‌کنند. نرخ‌های پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش‌های با بازده صفر را کاهش می‌دهد.

طبق گزارش بانک فدرال نیویورک که روز دوشنبه منتشر شد، مسیری که انتظار می‌رود تورم ایالات متحده در سال‌های آتی طی کند، عموماً در ماه ژوئن، در بحبوحه پیش‌بینی‌های افزایش قیمت برای طیف گسترده‌ای از کالاها و خدمات مصرفی، کاهش یافت.

ایسنا نوشت: تمرکز بازار همچنین بر شاخص های قیمت مصرف کننده و تولید کننده ژوئن است که قرار است به ترتیب در روزهای پنجشنبه و جمعه منتشر شوند.

قیمت شمش در روز جمعه بیش از یک درصد افزایش یافت، زیرا گزارش مشاغل نشان داد که بازار کار ایالات‌متحده در وضعیت مناسبی نیست زیرا نرخ بیکاری به 4.1 درصد رسیده است.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با 0.4 درصد افزایش به 30.90 دلار رسید، پلاتین با یک درصد افزایش به 1006 دلار و 20 سنت و پالادیوم 0.6 درصد افزایش یافت و به 1015 دلار و 48 سنت رسید.

223225

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر