ایران حتما از گروهش صعود می‌کند

ورزش سه نوشت: روژه دِسا، دستیار کارلوس‌ کی‌روش در تیم ملی، در مصاحبه‌ای با ساندی‌تایمز می‌گوید اطمینان دارد ایران از گروه خود در جام جهانی قطر صعود خواهد کرد.

ایران حتما از گروهش صعود می‌کند

بعد از نمایش‌های خوب ایران در دو بازی دوستانه مقابل اروگوئه و سنگال که با پیروزی 1-0 مقابل اروگوئه‌ای و تساوی 1-1 مقابل سنگال همراه بود دستیار سرمربی تیم ملی در مصاحبه‌ای با یک رسانه انگلیسی می‌گوید از صعود ایران از مرحله گروهی جام جهانی اطمینان دارد.

تیم ملی ایران بعد از پیروزی روحیه‌بخش مقابل اروگوئه در آخرین رده‌بندی فیفا به رتبه بیستم جدول صعود کرد. کارلوس کی‌روش و دستیارش، روژه دِسا، حالا بیش از هر زمان دیگری به آمادگی تیم ملی در آستانه جام جهانی امیدوار هستند.

اروگوئه که در حال حاضر در رتبه‌بندی فیفا سیزدهمین تیم ملی برتر دنیا است قوی‌ترین حریفی است که ایران موفق به شکستش شده است.

اولین بازی تیم ملی در جام جهانی در گروه B رقابتها مقابل انگلیس خواهد بود. دیدار دو تیم در شهر الریان از همین حالا مورد توجه رسانه‌های انگلیسی است. ساندی‌تایمز در گفتگویی با دِسا از او نظرش را درباره شرایط ایران و امیدهایش در قطر پرسید.

روژه دِسا در گذشته دروازه‌بان تیم ملی آفریقای جنوبی بوده و در حوزه مربی‌گری هم هدایت تیم اورلاندو پایترز را به عهده داشته. او در هفته‌های اخیر از طرف کارلوی کی‌روش به تهران فراخوانده شد تا به کادر فنی تیم ملی اضافه شود. کی‌روش و دِسا در تیم ملی مصر هم همکار بودند و با این تیم به فینال جام ملتهای آفریقا رسیدند هر چند در ضربات پنالتی مقابل سنگال شکست خوردند و دست‌شان از رسیدن به جام قهرمانی کوتاه ماند.

دِسا به ساندی تایمز گفت:" ای کاش وقت بیشتری در تیم ملی ایران داشتیم. پیروزی مقابل اروگوئه ما را خیلی هیجان‌زده کرده و اعتماد به نفس‌مان را بالا برده. ما در حال تست کردن بازیکن‌های مختلف هستیم تا آنها را بیشتر بشناسیم.

وقت ما تا جام جهانی کم است. در اردوی اتریش فقط پنج روز وقت داشتیم در کنار بازیکن‌ها باشیم. بازیکن‌ها از این به بعد تا جام جهانی در خدمت باشگاه‌ها هستند و کار چندانی از دست‌مان برنمی‌آید. دستهای ما واقعا بسته است.

ولی ما اطمینان داریم که به مراحل حذفی جام جهانی صعود می‌کنیم. صعودی که تاریخساز خواهد بود. چون ایران برای اولین بار به چنین موفقیتی خواهد رسید. ایرانی‌ها در دو جام جهانی قبلی به صعود از گروه‌شان خیلی نزدیک شدند. کاری که از دست ما برمی‌آید تلاش دوباره برای محقق کردن این آرزو است. ولی در تیم ملی روحیه جنگنده فوق‌العاده‌ای وجود دارد. ذهنیت و روحیه بچه‌ها عالی است".

حضور در کادر فنی ایران چهارمین نقش‌آفرینی روژه دِسا در یک تیم ملی است. حضور در قطر دومین حضور او در جام جهانی به عنوان مربی خواهد بود. کی‌روش و دِسا در جام جهانی 2010 آمریکای جنوبی هم اعضای کادر فنی تیم ملی پرتغال بودند. روژه دِسا در تیم ملی مصر هم دستیار کی‌روش بود و مربی‌گری در تیم ملی آفریقای جنوبی هم در کارنامه او دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

257 251

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان