باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

نقاشی که پشت در خاک می‌خورد شاهکار از آب درآمد!

ایسنا نوشت: تابلو نقاشی اثر یک نقاش قرن هفدهمی که مدت‌ها در خانه یک خانواده مخفی شده بود،‌ به‌زودی در یک حراجی به قیمت چند صد هزار یورو به مزایده گذاشته می‌شود.

نقاشی که پشت در خاک می‌خورد شاهکار از آب درآمد!

تابلو نقاشی از «پیتر بروگل پسر»، نقاش فلانری قرن هفدهم که اخیرا در خانه یک خانواده کشف شده بود،‌ درحالی روز سه‌شنبه در حراجی واقع در پاریس به مزایده گذاشته می‌شود که ارزش تقریبی آن بین 600,000 الی 800,000 یورو برآورد شده است.

این تابلو نقاشی که «وکیل دهکده‌»‌ نام دارد،‌ یکی از بزرگ‌ترین آثارهنری «بروگل»‌ است و در ابعاد 112 در 184 سانتی‌متر خلق شده است. جهان هنر از وجود این نقاشی مطلع نبود،‌ چراکه نسل جدید خانواده‌ای که این نقاشی را از حوالی 1900 میلادی در اختیار دارد،‌ گمان می‌کردند این تابلو تقلبی است.

این خانواده‌ که اطلاعاتی درباره آن‌ها منتشر نشده است از کارشناسان یک حراجی خواسته بودند ارزش تقریبی خانه‌ آن‌ها را تخمین بزنند،‌ اما در عوض این شاهکار نقاشی کشف شد.

«مالو دلوکاس»‌ که به عنوان کارشناس از این خانه بازدید کرده بود،‌ کشف این نقاشی را یکی از بزرگ‌ترین اتفاقات غافلگیرکننده‌ در شغل خود عنوان کرد و در گفت و گو با رویترز بیان کرد:‌ «من این نقاشی را در خانه و پشت در اتاقی کشف کردم که تلویزیون در آن قرار داشت.»‌

این کارشناس معتقد است که این خانواده نخستین‌بار نقاشی «وکیل دهکده»‌ را به عنوان یک اثر هنری اصل خریداری کرده بودند،‌ اما در طول زمان اعضای جدیدتر این خانواده اصالت آن را فراموش کردند.

57245

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی