باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

عکس ؛ سرمربی پرسولیس دبه کرد!

ورزش سه نوشت: استانکو پوکله‌پوویچ یکی از مشهورترین مربیان خارجی تاریخ باشگاه پرسپولیس است. مردی که این روزها دیگر در کنار ما نیست.

عکس ؛ سرمربی پرسولیس دبه کرد!

رابطه امیر عابدینی با استانکو پوکله پوویچ به قدری خوب و نزدیک بود که عابدینی در مدت کوتاهی که مسئولیت فدراسیون فوتبال را به عهده داشت، استانکو را به سمت سرمربیگری ایران گماشت، هر چند استانکو در آن روزها علی‌رغم فوتبال خوبی که تیم تحت هدایتش ارائه می‌کرد، در تیم ملی موفق نشد و در بازی‌های آسیایی 1994 با تیم ملی ایران از مسابقات کنار رفت تا ازبکستان قهرمان آن مسابقات شود.

شاید این تنها نکته تاریک استانکو در فوتبال ایران بود، ایران در آن سال‌ها و در 4 دوره برگزار شده رقابت‌ها از سال 1990 تا 2002 با پروین، پورحیدری و برانکو به مقام قهرمانی بازی‌های آسیایی رسید و تنها جام 94 را به ازبکستان و در زمان سرمربیگری استانکو داد.

رابطه حسنه استانکو و عابدینی در آن روزها که خرداد سال 75 بود بعد ازچندسال، بالاخره به تیرگی گرایید تا روزنامه آینه این نوشته را از امیر عابدینی در سرتیتر خود بیاورد: استانکو دبه در آورده است.

جمله‌ای که بعدها با اظهارات غیر رسمی استانکو کالبد شکافی شد و در آن از دخالت‌های عابدینی گله کرد. دخالت‌هایی که بعدها به کرات در تیم‌هایی که عابدینی مدیریت آن را به عهده داشت دیده شد و خود عابدینی نیز در مصاحبه‌های مختلف در تیم‌های تحت مدیریتش به آن اشاره کرد.

بعد از رفتن استانکو، پرسپولیس به درخشان رسید و درخشان هم پس از مدت کوتاهی و با به جا گذاشتن نتیجه درخشان پیروزی سه بر صفر برابر استقلال در تیر ماه سال 76 جای خود را به مت کویچ داد.

عکس ؛ سرمربی پرسولیس دبه کرد!

258258

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر