مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

روزانه ۱۹ هزار زائر با قطار وارد مشهد می‌شوند

مدیر کل راه آهن خراسان گفت: در دهه پایانی صفر روزانه ۳۸ هزار زائر با ۷۴ رام قطار به صورت رفت و برگشت در مسیر مشهد تردد می‌کنند، لذا در این ایام هر روز ۱۹ هزار نفر از طریق ریلی وارد مشهد می‌شوند.

به گزارش «تابناک»، مصطفی نصیری ورگ روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از روز جمعه، یکم مهرماه با افزوده شدن چهار رام قطار فوق العاده رفت و برگشت در مسیر مشهد-تهران، شمار قطارهای فعال در این مسیر به 74 رام رسید.

وی گفت: دیروز نیز بر اساس درخواست فرمانداری های محلی یک رام قطار محلی از ایستگاه نقاب شهرستان جوین، 550 زائر و اعضای کاروانهای عزادارای را به مقصد مشهد منتقل کرد.

مدیر کل راه آهن خراسان اظهار داشت: در سالروز شهادت امام رضا(ع)، 30 صفر با توجه به حجم انبوه زائران پیاده ای که قصد بازگشت به شهرهای خود را دارند، پیش بینی لازم برای راه اندازی قطارهای محلی به مقاصد شهرهای سرخس، نیشابور، فیروزه، خوشاب، جوین و جغتای در حال انجام است.

نصیری ورگ اضافه کرد: پس از ماه صفر با توجه به پیش بینی تداوم بازگشت مسافران به شهرهایشان قطارهای فوق العاده تا 10 مهر ماه به کار خود ادامه خواهند داد.

سال گذشته 10 میلیون و 760 هزار مسافر در شبکه راه آهن خراسان جابه‌جا شده‌اند که در مقایسه با سال ما قبل آن (1399)، 128 درصد افزایش داشته است.

مطابق آمار سال 1398 و پیش از اعمال شیوه نامه‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا، سالانه 14 میلیون مسافر در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد جابه‌جا می‌شدند.

23 ایستگاه راه‌آهن در شبکه ریلی خراسان دایر است و در حالت عادی و پیش از شیوع کرونا روزانه 94 رام قطار مسافربری و 10 رام قطار باری در این مسیر ریلی به صورت رفت و برگشت حرکت می‌کردند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی