عبودتیان: نظارت بر رفتار و عملکرد مدیران در دستور کار قرار دارد

ایرنا نوشت : دستیار رییس‌جمهور در امور مردمی‌سازی دولت گفت:نظارت بر رفتار و عملکرد مدیران در دستور کار قرار دارد و در این راستا موانع قانونی برای سپردن امورات به مردم برداشته می‌شود.

عبودتیان: نظارت بر رفتار و عملکرد مدیران در دستور کار قرار دارد

سید احمد عبودتیان روز چهارشنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در بیانیه دوم انقلاب اسلامی، استفاده از مردم در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به لزوم حرکت مردمی برای رفع مشکلات کنونی با بهره‌مندی از جلب مشارکت مردم افزود: برای پذیرش گفتمان مردمی‌سازی دولت باید فرهنگ‌سازی شود.

عبودتیان طراحی فرمول‌هایی برای میدان‌داری مردم در امور مختلف را ضروری اعلام و تصریح کرد: نظارت بر رفتار و عملکرد مدیران در دستور کار قرار دارد و در این راستا موانع قانونی برای سپردن امورات به مردم برداشته می‌شود.

وی با اشاره به بهره‌مندی از ظرفیت مردمی برای تهیه ماسک در دوران شیوع ویروس کرونا یادآور شد: این مشارکت منجر به رفع بحران تامین ماسک در کشور شد.

دستیار رییس‌جمهور در امور مردمی‌سازی دولت، شهدای چهارمحال و بختیاری را نماد آزادگی دانست و اظهار داشت: شعار دولت سیزدهم مردمی بودن است و رییس جمهور بر نقش محوری مردم بسیار تاکید دارد.

عبودتیان به مطرح شدن برخی مشکلات مانند کمبود بودجه، تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی اشاره و تاکید کرد: برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات کنونی با بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت‌های موجود ضروری است.

وی دلخوش شدن به الگوهای ناکارآمد برای رفع مشکلات را اقدامی نادرست دانست و افزود: در دین اسلام شیوه‌های متعددی برای رفع مشکلات در حوزه‌های مختلف بیان کرده است و در ایران اسلامی هم مبنای حُکمرانی بر اساس دستورات اسلام گذاشته شده است و به‌همین منظور نمی‌توان شیوه دیگری را دنبال کرد.

دستیار رییس‌جمهور در امور مردمی‌سازی دولت تصریح کرد: امام خمینی (ره) با به میدان آوردن مردم، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و شاهد یک حرکت مردمی در سال 1357 بودیم و در این مسیر تمامی مردم برای امام راحل جان دادند اما بنیانگذار انقلاب اسلامی با برگزاری رفراندوم، نوع حکومت را مردم مشخص کردند.

وی با اشاره به رای مردم به جمهوری اسلامی در 12 فروردین‌ماه 1358 یادآور شد: با برقراری نظام جمهوری اسلامی، ایران کشور پیشوای کشورهای اسلامی در منطقه شد و در قانون اساسی شرایط حضور مردم در تمامی سطوح تصمیم‌گیری فراهم شده و این انقلاب متعلق به مستضعفین است.

عبودتیان با اشاره به اقدامات برجسته امام خمینی (ره) برای ریشه‌کنی بی‌سوادی، امنیت و سازندگی در کشور با استفاده از ظرفیت مردم اظهار داشت: استفاده از ظرفیت مردم برای رفع مشکلات یک الگو برای جهان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اعتماد مردم کشور به دولت سیزدهم گفت: مردم می‌دانند این دولت برای رفع مشکلات در تلاش است و حضور پُرشور مردم در استقبال از رییس‌جمهور در یزد نشان می‌دهد که مردم به دولت اُمید دارند.

گفتنی است، در این نشست که همراه با کلاس معارف و آیین سوگواری سالروز شهادت امام هادی(ع) همراه بود، استاندار چهارمحال و بختیاری گزارشی از اقدامات انجام شده دولت سیزدهم در استان را ارائه کرد.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان