باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

ضرورت پیش بینی‌ها برای مواجهه با سیل احتمالی

صدا و سیما نوشت:مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان برای فعالیت یک سامانه بارشی از ابتدای هفته آینده در استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

ضرورت پیش بینی‌ها برای مواجهه با سیل احتمالی

علی کرم پور گفت: طبق پیش بینی هواشناسی مبنی بر فعالیت یک سامانه بارشی از امروز (شنبه) ضروری است دستورالعمل‌های لازم برای پیشگیری و کاهش حوادث و خسارت‌های احتمالی از سوی فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی مدنظر قرار گیرند.

وی افزود: طبق اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان این سامانه از روز شنبه تا سه شنبه هفته آینده در استان فعال است و با رگبار نسبتا شدید باران و رعد و برق، وزش باد متوسط تا شدید، احتمال ریزش تگرگ در مناطق مستعد و بارش برف در ارتفاعات استان همراه است.

کرم پور اظهار کرد: در بالا دست حوضه‌های آبریز سدهای کرخه و دز، بارش‌ها از شدت مناسبی برخوردار هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان ادامه داد: احتمال لغزندگی جاده، اصابت صاعقه، اختلال در سفرهای بین شهری بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال ریزش کوه، آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی و آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق کوهستانی و بارش برف در جاده‌های کوهستانی در این مدت وجود دارد.

وی خواست تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی ناشی از جاری شدن سیلاب، رعد و برق، وزش باد و صاعقه در نظر گرفته شود و از مردم درخواست داریم که در این مدت از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر