پوتین: تسلیحات روسیه از ناتو بهتر است

فارس نوشت: ولادیمیر پوتین از نقش صنعت دفاعی روسیه در جنگ اوکراین و همچنین ایجاد «میلیون‌ها فرصت شغلی» برای اقتصاد روسیه تمجید کرد.

پوتین: تسلیحات روسیه از ناتو بهتر است

به گفته رئیس‌جمهور روسیه تسلیحات مدرن این کشور از سلاح‌های مورد استفاده کشورهای ناتو که به اوکراین کمک‌های نظامی گسترده‌ای انجام داده‌اند، موثرتر هستند.

وی با این موضوع که برخی از تجهیزات نظامی روسیه در دوره شوروی طراحی و تولید شده‌اند، تایید کرد که سطح اغلب این تسلیحات از برخی جهات از سلاح‌های ناتو پایین‌تر است اما این موضوع درباره تسلیحات مدرن روسیه صدق نمی‌کند.

ماه گذشته، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفت که تولید سخت افزار و تجهیزات نظامی به میزان قابل توجهی افزایش یافته و تولید گلوله‌های توپ چندین برابر زیاد شده است.

شویگو روز جمعه (دیروز) تلفات ارتش اوکراین در ژانویه را 23000 نفر تخمین زد. وی در ماه دسامبر(آخرین ماه سال گذشته میلادی) گفته بود که تلفات اوکراینی از زمان آغاز جنگ به 383000 نفر رسیده است.

پوتین در این نشست اعلام کرد که ارتش برای موفقیت، باید بتواند به سرعت به تحولات میدان نبرد واکنش نشان دهد و توپخانه و تجهیزات شناسایی دشمن را سرکوب کند و «هرکس این کار را سریعتر انجام دهد، برنده خواهد شد».

311311

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان