بولتون : تهدید بایدن مبنی بر توقف ارسال سلاح به تل‌آویو یک شکست تاریخی است

دولت آمریکا مدعی شده است که در صورت حمله اسرائیل به رفح، ارسال سلاح را متوقف می کند.

«جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا از تهدید «جو بایدن» رئیس جمهوری ایالات متحده مبنی بر قطع ارسال سلاح به رژیم اسرائیل انتقاد و آن را یک گسست و شکست تاریخی در روابط واشنگتن - تل‌آویو ارزیابی کرد.

به گزارش ایرنا، بولتون روز یکشنبه در یک میزگرد تلویزیونی، این تصمیم بایدن را شکستی در تاریخ اتحاد با رژیم اسرائیل ارزیابی کرد.

دولت آمریکا مدعی شده است که در صورت حمله اسرائیل به رفح، ارسال سلاح را متوقف می کند.

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت: این تصمیم واشنگتن نوعی شکست و گسست بین ایالات متحده و [رژیم] اسرائیل و در تاریخ روابط دو طرف بی‌سابقه است.

وی رویکرد بایدن را تصمیمی سیاسی برای جلب نظر رای دهندگان انتخابات 2024 ریاست جمهوری آمریکا و در راستای برای ماندن در کاخ سفید ارزیابی کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل طی سخنانی گفته است که حتی اگر تنها بماند به عملیات خود در رفح ادامه خواهد داد.

بولتون با بیان اینکه هرگز چیزی شبیه تهدید بایدن را ندیده است، استدلال کرد که این نشانه ضعف رئیس جمهوری آمریکا است که برای روسیه و چین پیامی بد می‌فرستد.

وی در توضیح جملاتش گفت: منظورم این است که اگر ما از [رژیم] اسرائیل حمایت نکنیم، اگر روسیه یا چین کشورهایی را در امتداد مرزهای خود که چندان به ایالات متحده نزدیک نیستند تهدید کنند، چه خواهیم کرد؟ منظورم این است که مردم باید تعجب کنند که اگر قرار نیست به تعهدات خود در قبال [رژیم] اسرائیل عمل کنیم، به چه چیزی عمل خواهیم کرد؟

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان