روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تاسیس یک "استادیوم هوشمند" با نمایشگری غول‌پیکر در لس‌آنجلس

ایالت لس‌آنجلس به زودی شاهد افتتاح یک ورزشگاه ۷۰ هزار نفری منحصر به فرد خواهد بود که مهم‌ترین وجه تمایز آن با دیگر ورزشگاه‌های دنیا دارا بودن یک نمایشگر دو طرفه غول پیکر است.

تاسیس یک "استادیوم هوشمند" با نمایشگری غول‌پیکر در لس‌آنجلس

به گزارش ایسنا و به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، یک ورزشگاه جدید 70 هزار نفری موسوم به "SoFi" تابستان امسال در تاریخ 25 ژوئیه در هالیوود پارک آمریکا برای فصل 2020 راه اندازی خواهد شد که یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه‌های جهان خواهد بود.

این ورزشگاه در اصل ورزشگاه خانگی دو تیم فوتبال آمریکایی ایالت لس‌آنجلس خواهد بود.

اما آن فناوری که باعث می‌شود تجربه تماشای مسابقات در این ورزشگاه منحصر به فرد باشد، یک نمایشگر دایره‌ای دوطرفه 6500 متر مربعی است که تصاویر را از هر دو طرف با کیفیت 4K برای تماشاگران پخش خواهد کرد.

همچنین در این ورزشگاه از نسل جدید ارتباط بی‌سیم یعنی "Wi-Fi 6" برای ارائه سرعت بیشتر، شبکه 5G و بلیت‌های دیجیتال استفاده خواهد شد.

این ورزشگاه یکی از گرانقیمت‌ترین مجموعه‌های ورزشی و تفریحی جهان است که در ایالات متحده ساخته شده است و تخمین زده می‌شود حدود 5 میلیارد دلار هزینه در بر داشته است.

این ورزشگاه یک استادیوم با 70 هزار و 240 صندلی با سقفی گنبدی شکل و شفاف است که مساحت آن بیش از 278 هزار متر مربع است.

این مجموعه ورزشی و تفریحی دارای فضاهای اداری، مغازه‌ها، رستوران‌ها، واحدهای اقامتی، هتل، سینما و پارک است. در واقع این ورزشگاه هوشمند 3.5 برابر پارک دیزنی لند وسعت دارد.

ظرفیت این استادیوم برای مسابقات بزرگ می‌تواند تا صد هزار نفر افزایش یابد.

فناوری فروش بلیت در این ورزشگاه از یک نشانگر ورودی دوار استفاده می‌کند که بارکد رمزگذاری شده را هر 15 ثانیه یک بار تعویض می‌کند تا از جعل جلوگیری کند. بلیت دیجیتالی همچنین پیام‌های سفارشی نظیر رویدادهای خاص و به‌روزرسانی اطلاعات مربوط به پارکینگ و پیشنهادات کالا را برای کاربر ارسال می‌کند.

امروزه طرفداران مسابقات ورزشی به دنبال تجربه هرچه بیشتر سرگرمی‌های فناورانه هستند و اکنون چالش این است که چگونه می‌توان این تجربیات را بدون نیاز به پرداخت هزینه بالا ایجاد کرد که ساخت چنین پروژه‌هایی یکی از روش‌ها در تحقق این هدف است.

قیمت بلیت جایگاه‌های عادی در این ورزشگاه 150 دلار برای هر صندلی است، در حالی که جایگاه‌های ویژه تا 7500 دلار قیمت دارند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر