روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

پرداختن به موضوعات نوار بهداشتی و باکرگی در نشریه ایرانی +عکس، ویدئو

نشریه «فروغ» در شماره چهاردهم خود با بهانه پرداختن به مسائل بهداشت زنان، به مسائلی همچون سقط جنین، قاعدگی، روسپی‌گری و غیره پرداخته بود که با حواشی ایجاد شده توقیف شد.

پرداختن به موضوعات  نوار بهداشتی و باکرگی در نشریه ایرانی +عکس، ویدئو

به گزارش اسپوتنیک، اخیرا مجله دانشجویی «فروغ» در شماره چهاردهم خود در طرح جلد با انتشار عکسی از یک کیسه پلاستیکی سیاه رنگ و تایپوگرافی "این یک نوار بهداشتی است" به موضوع بهداشت قاعدگی و تابوهای پیرامونش پرداخت و در مقاله‌ای با عنوان “باکرگی، ارزش یا باور درونی” از قوانین و عرف‌های اجتماعی ناظر بر ازدواج انتقاد کرد. این موضوع حواشی بسیاری در جامعه ایران و میان کاربران فضای مجازی ایجاد کرد و موجب شد معاونت فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف این نشریه را به مدت 9 ماه توقیف کند.

بسیاری از کاربران عنوان می‌کنند مطالب نشریه را مطالعه کرده‌اند و نه تنها تصویر یا مطلب خلاف عفت عمومی در نشریه وجود نداشت که به خاطر آن توقیف شود بلکه محتوای نشریه آموزشی بوده که لازم و ضروری است‌. این کاربران معتقدند در ایران آگاهی زنان از حق و حقوقشان خط قرمز است اما به جای توقیف نشریه بهتر است به مسائل مهمتری در رابطه با زنان توجه کرد.

View this post on Instagram

A post shared by خبرنامه دانشجویان ایران (@iusnews) on

جمعی از کاربران نیز با کنایه عنوان می‌کنند از این پس ‏کیسه مشکی هم به موارد خلاف عفت عمومی اضافه شد که ممکن است با دست گرفتن آن بی‌عفتی کرده باشیم.

View this post on Instagram

A post shared by انقلاب زنانه (@women.revolution) on

این کاربران همچنین عنوان می‌کنند حتی ممکن است به یک باره زن‌ خلاف عفت عمومی اعلام شود که مبادا لکه‌دار شود و این در حالیست که اختلالات جنسی امان جامعه را بریده و میانگین سن خودارضایی در جوانان به 13 سال رسیده است. از طرفی ‌‎دقیقا مشکلات از این مسئله ناشی می‌شود که با وضعیت اقتصادی حاکم، بکارت مقدس در اسلام و قوانین ازدواج و سایر مسائل، یک جامعه را بیمار و جوانان را افسرده کرده‌اند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر