بیش از ۷۵۸ هزار تن سنگ گچ از معادن هرمزگان استخراج شد

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان هرمزگان از استخراج حدود ۷۵۸ هزار و۵۷۲ تن سنگ گچ از معادن این استان از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

بیش از 758 هزار تن سنگ گچ از معادن هرمزگان استخراج شد

به گزارش خبرآنلاین، ابراهیم سعدینی اظهار کرد: قریب به 66 معدن سنگ گچ در استان فعالیت می‌کنند که حدود 758 هزار 572 تن گچ از ابتدای سال توسط معادن استخراج شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی استان هرمزگان اضافه کرد: این استان از ذخایر غنی و متنوع معدنی از قبیل معادن گچ، سنگ آهک، سنگ لاشه، سنگ آهن، نمک کرومیت و… برخوردار است.

سعدینی با اشاره به توانمندی‌های بالقوه و بالفعل معدنی در استان افزود: اکثر تولیدات معدنی استان از خانواده مواد معدنی طبقه یک است که ارزش اقتصادی بالایی ندارند و این امر یکی از علل عدم تأثیر مورد انتظار گردش مالی بخش معدن نسبت به گردش مالی کل استان است.

وی ادامه داد: برای قرار دادن بخش معدن استان در جایگاه واقعی‌اش، باید سیاست گذاری و اقداماتی در حوزه اکتشافات، استخراج، کانه آرایی و فرآوری از قبیل تغییر رویکرد معدنکاری تجهیز معادن به ماشین آلات نو و ترویج روش‌های فرآوری مواد معدنی و ایجاد زیرساخت‌ها در مناطق مستعد انجام داد تا سمت و سوی فعالیت‌های معدنی تغییر داده شود.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر