پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24

آزادسازی ۶۰ کیلومتر از سواحل هرمزگان

رییس کل دادگستری هرمزگان از آزادسازی مساحتی افزون بر ۳۰۰ هکتار برابر با ۶۰ کیلومتر از سواحل استان در کرانه های دریای عمان و خلیج فارس خبر داد.

آزادسازی 60 کیلومتر از سواحل هرمزگان

به گزارش خبرآنلاین، مجتبی قهرمانی گفت: با تلاش های صورت گرفته تمام سواحل در اختیار دولت در استان هرمزگان به صورت کامل آزادسازی شده و مرحله دوم آزادسازی سواحل در اختیار بخش خصوصی نیز آغاز گشته است.

وی خاطرنشان کرد: در غرب بندرعباس طول سواحل حدود 12 کیلومتر هست که از این میزان 6 کیلومتر توسط بخش خصوصی به صورت غیر قانونی تصرف شده بود که به دستور قضایی و با تخریب مستحدثات غیرمجاز آزادسازی شده است.

رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: در هفته سوم اردیبهشت ماه امسال نخستین رفع تصرف بخش خصوصی در ساحل غربی بندرعباس با بازگشایی پنج معبر دسترسی به دریا برای مردم پس از 30 سال در حدفاصل بنادر شهید باهنر و شهید رجایی انجام شد.

قهرمانی بیان داشت: انجام تنها آزادسازی حریم بدون ایجاد محل دسترسی، حقوق عامه را احیاء نمی کرد لذا با تخریب تصرف های غیرمجاز و ایجاد 5 معبر مناسب به مساحت بیش از 15 هزار متر مربع هم اکنون امکان دسترسی مردم به سواحل و دریا در این محدوده ایجاد شده است.

وی با تاکید بر مشارکت و هم افزایی هم دستگاه ها و مردم در جهت سرعت بخشی بیشتر به روند آزادسازی سواحل، افزود: مشارکت و هم افزایی همه دستگاه‌ها و اطلاع‌رسانی مردمی امکان شناسایی و تخریب سریع مستحدثات غیرمجاز در حریم و بستر دریا را فراهم می‌کند و به همین منظور دستگاه قضایی استان هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در این خصوص است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان