روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

پیشنهاد افزایش مهلت بازگشت ارز صادراتی فرش دستباف به ۱۲ ماه

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال مذاکره با بانک مرکزی هستیم تا فرصت بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش دستباف از ٧ ماه به ١٢ ماه افزایش یابد.

پیشنهاد افزایش مهلت بازگشت ارز صادراتی فرش دستباف به 12 ماه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رضا رحمانی در حاشیه بازدید از بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف اظهار کرد: یکی از خواست‌های تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف، افزایش فرصت برای بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش است و از همین رو ما نیز در مذاکراتی با بانک مرکزی، درحال پیگیری موضوع هستیم تا فرصت بازگشت ارز حاصل از صادرات از ٧ ماه به ١٢ ماه افزایش یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فرش دستباف ایران به دلیل ذوق و هنر بکار رفته در آن، مشتریان خود را دارد گفت: در حال حاضر امکان بازاریابی در کشورهای شرق آسیا را داریم که بر همین اساس لازم است سلیقه آنها در ابعاد، رنگ، طرح و تنوع فرش های تولیدی خودمان درنظر بگیریم و تولیدات ما متناسب با سلیقه مشتریان باشد که خوشبختانه این اتفاق درحال وقوع است.

رحمانی با اشاره به استقبال کشورهای خارجی و سفرا و تجار کشورهای دیگر از این نمایشگاه گفت: علی رغم تحریم‌ها شاهد حضور ١4 سفیر و تجار کشورهای مختلف دنیا در این نمایشگاه هستیم و این استقبال بیش از سال‌های گذشته است.

وی در پایان با اشاره به پیگیری مشکلات صنعت فرش دستباف برای تامین بخشی از مواد اولیه وارداتی خاطرنشان کرد: ما در تامین مواد اولیه داخلی با مشکلی مواجه نیستیم و پیگیر برخی مشکلات مواد اولیه وارداتی نیز هستیم.

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر