تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

کشته و زخمی شدن ۵۰ نیروی طالبان در افغانستان

وزارت دفاع افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد در حملات نیروی هوایی در دو استان این کشور، ۳۳ نیروی طالبان کشته و ۱۷ نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از "ای ان آی"، در بیانیه روز شنبه وزارت دفاع افغانستان آمده است: در استان شمالی جوزجان، حمله جنگنده‌ها به مخفیگاه‌های طالبان باعث کشته شدن 19 نفر و مجروح شدن 15 نفر دیگر شد. همچنین حمله هوایی به مواضع طالبان در حاشیه شهر لشکرگاه در استان هلمند باعث کشته شدن 14 نیروی طالبان از جمله دو نیروی غیر بومی و مجروح شدن دو نفر دیگر شد.

این حملات در میان افزایش خشونت‌ها در افغانستان رخ می‌دهد. طالبان در هفته‌های اخیر حملات خود را به مناطق مختلف افغانستان با هدف خارج کردن آنها از کنترل نیروهای امنیتی دولتی افزایش داده است.

این در حالی است که تنها چند هفته به خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان باقی مانده است.

مارک مایلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که گروه طالبان اکنون حدود نیمی از 419 مرکز ناحیه در افغانستان را کنترل می‌کند.

وی افزود: با پیشروی طالبان، نیروهای افغان در حال تحکیم مواضع خود برای محافظت از مراکز اصلی جمعیتی از جمله کابل پایتخت افغانستان هستند.

آمریکا ماه گذشته بخش مهمی از نیروها و سربازان خود را از پایگاه نظامی بگرام خارج کرد. اما گفته شد حدود 600 سرباز آمریکایی همچنان در افغانستان حضور دارند تا از سفارت این کشور در خاک افغانستان محفاظت کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر