تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

ترامپ نام رهبر طالبان را فراموش کرد

ایسنا نوشت:ترامپ در جریان سخنرانی در آریزونا نام رهبر طالبان را فراموش کرد و او را به صورت ضمنی "محمد" نامید.

ترامپ نام رهبر طالبان را فراموش کرد

به نوشته روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی دو ساعته خود در آریزونا سعی زیادی کرد تا نام رهبر طالبان را که "مولوی هبت‌الله آخوندزاده" است، به یاد بیاورد اما در مقابل 5000 نفری که  برای این سخنرانی آمده بودند، فقط گفت نام او "محمد" است.

ترامپ با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان گفت: من به رهبر طالبان گفتم، با او حرف زدم و گفتم - بیایید اسمش را محمد بگذاریم – گفتم، محمد ما داریم می‌رویم. او مرد سرسختی است.

رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنین بار دیگر به ادعاهای سابقش مبنی بر تقلب انتخابات ریاست جمهوری 2020 اشاره کرد و ادامه داد: جو بایدن و دموکرات‌های رادیکال، کشور ما را به خرابه‌ای تبدیل کرده‌اند. من حتی به او باور هم ندارم. نمی‌دانم جو می‌داند که در چه جهنمی است یا نه.

وی که در جمع حامیانش در فونیکس، آریزونا حضور داشت مدعی شد که حزبش انتخابات ایالتی سال گذشته را برده و به طور قاطع پیروز شده است.

ترامپ با قدردانی از کارهایش بابت واکسن کرونا و مقابله با پاندمی آن در آمریکا گفت: می‌دانید که واکسن کرونا یک دستاورد بزرگ بود.

این اظهارات درباره واکسیناسیون در حالی مطرح شده که در تمامی 50 ایالت آمریکا کرونا بیداد می‌کند و دولت واشنگتن اخیرا گزارش کرد که حدود 43 هزار و 700 مورد ابتلای جدید در روز داشته است.

23311

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان