سناتور آمریکایی: به‌قدر کافی به اوکراین کمک کردیم؛ حالا نوبت اروپاست

یک سناتور آمریکایی امروز (جمعه) با بیان اینکه آمریکا سهم خود را از حمایت از اوکراین پرداخت کرده، گفت اگر اوکراین به حمایت مضاعف نیاز دارد، اروپا باید کمک‌های خود به این کشور را افزایش دهد.

سناتور آمریکایی: به‌قدر کافی به اوکراین کمک کردیم؛ حالا نوبت اروپاست

به گزارش خبرآنلاین «مایک لی» عضو مجلس سنای آمریکا با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «حمایت 113 میلیارد دلاری که تا امروز از اوکراین به عمل آورده‌ایم بسیار بیشتر از حدی است که باید از آمریکایی‌ها انتظار داشت. اگر اوکراین به کمک بیشتری نیاز دارد، وقتش رسیده که اروپا (حمایت خود را) افزایش دهد.»

به گزارش ایسنا، چند ماه است که کنگره آمریکا لایحه بودجه پیشنهادی کاخ سفید برای اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان را تصویب نکرده است؛ لایحه‌ای که بخش اعظم آن، یعنی 95 میلیارد دلار به اوکراین اختصاص دارد. گرچه مجلس سنای آمریکا با تصویب این بودجه حمایتی موافقت کرده، اما «مایک جانسون» رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده اجازه مطرح‌شدن آن در صحن مجلس برای رای‌گیری را نداده است.

اظهارات این سناتور آمریکایی در حالی مطرح شد که روزنامه واشنگتن‌پست امروز گزارش داد «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین باور دارد در صورت عدم حمایت آمریکا، اوکراین ذره‌ذره ناچار به عقب‌نشینی خواهد شد.

به گزارش این روزنامه آمریکایی، زلنسکی گفت: «اگر هیچ حمایتی از سوی آمریکا صورت نگیرد، یعنی ما پدافند هوایی نخواهیم داشت؛ موشک‌های پاتریوت، تجهیزات اختلال در جنگ‌افزارهای الکترونیک و توپ‌های 155 میلی‌متری نخواهیم داشت. این بدین معناست که ما گام‌به‌گام و ذره به ذره به عقب می‌رویم.»

311311

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان