تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

نجات لنج تجاری از غرق شدن در کنگان

رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان کنگان از نجات یک فروند لنج تجاری با ۶ سرنشین در ۱۵ مایلی اسکله این شهر از غرق شدن خبر داد.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، عبدالحسین طاهری اظهار کرد: ساعت 20 و 40 دقیقه روز پنجشنبه اول مهر 1400 اعلام شد یک فروند لنج تجاری با 6 سرنشین که از کنگان به مقصد یکی از کشور‌های عربی در حرکت بوده است در 15 مایلی اسکله این شهر روبه‌روی فاز 13 پارس جنوبی دچار آبگرفتگی شده است.

وی ادامه داد: بلافاصله گروه امداد و نجات دریایی شامل امدادگران و نجاتگران به محل حادثه اعزام شدند و در تاریکی شب با یک فروند قایق فنتیل نجات، در شرایطی که دریا مواج بود پس از یک ساعت به محل حادثه رسیدند.

رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان کنگان تصریح کرد: پس ارزیابی اولیه و اطمینان از سالم بودن ملوانان، با استفاده از تجهیزات و موتور آب به تخلیه آب از لنج کمک کردند. در این عملیات دریایی گروه‌‎های عملیاتی ناجی اداره بندر و دریانوردی، دریابانی کنگان، نیروی دریایی سپاه و نیرو‌های مردمی نیز مشارکت داشتند و لنج آسیب دیده به وسیله یک لنج باری دیگر به اسکله کنگان انتقال داده شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان کنگان، طاهری یادآور شد: از ناخدای لنج‌ها خواسته شده است قبل از عزیمت به سفر دریایی، از ایمن و سالم بودن لنج‌های خود اطمینان یابند تا بهتر و راحت‌تر بتوانند به امر دریانوردی و ملوانی بپردازند.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان