پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
بست ویکی

چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده

یکی از علائم خالی شدن گاز یخچال فریزر سرد شدن کندانسور است. اگر می‌توانید کندانسور پشت یخچال را با دست بررسی کنید. اگر سرو بود این احتمال وجود دارد که گاز یخچال کم شده باشد.

چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده

گاز مبرد  با گردش خود سبب خنک کردن محیط درون کابین یخچال می‌شود. اگر میزان این گاز کم باشد یا به خوبی عمل نکند، خنک سازی یخچال با مشکل روبرو خواهد شد. گاز فریون، که گاز خنک کننده محیط درونی یخچال است، در لوله‌های پشت این دستگاه به گردش در آمده و باعث تخلیه هوای گرم و جایگزینی هوای خنک می‌شود. مشکلات گرم شدن درون یخچال هم که برای همه مشخص است. فاسد شدن مواد غذایی و .... 

در این مطلب به بررسی نوع کارکرد و علائم خالی شدن گاز یخچال فریزر خواهیم پرداخت. 

گاز یخچال

گاز در یخچال چه کاری انجام می‌دهد؟

گاز مبرّد توسط موتور یا همان کمپرسور دستگاه  به اواپراتور منتقل می‌شود. مبرّد در واقع  به صورت مایع است و با جذب گرمای مواد غذایی به صورت گاز در می‌آید و وارد موتور و بعد از آن وارد کویل‌های کندانسور می‌شود. در اینجا مبرّد با از دست دادن گرمای خود دوباره به صورت مایع در میآید و دوباره توسط کمپرسور به اواپراتور منتقل می‌شود.

برای تعمیر یخچال فریزر بوش می‌توانید با تیم حرفه ای فیکسی در ارتباط باشید. 

از کجا بفهمیم گاز یخچال تمام شده؟ 

 چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده ؟ در زیر 4 روش نوشته شده : 

 1. سرد شدن کندانسور
 2. استشمام بوی نامعمول و نامطبوع
 3. کم شدن سرمای یخچال فریزر
 4. کارکردن دائم کمپرسور
 5. اسیب دیدن یخچال 

تیم Fixxy آماده تعمیر هرگونه لوازم خانگی و تعمیر یخچال ساید دوو می‌باشد. 

سرد شدن کندانسور

یکی از علائم خالی شدن گاز یخچال فریزر سرد شدن کندانسور است. اگر می‌توانید کندانسور پشت یخچال را با دست بررسی کنید. اگر سرو بود این احتمال وجود دارد که گاز یخچال کم شده باشد. 

استشمام بوی نامعمول و نامطبوع

هرچند گاز این دستگاه بی بوست. اگر متوجه بوی نامطبوعی شدید ممکن است که گاز یخچال خالی شده باشد. بهتر است که یک تکنسین را در جریان بگذارید. 

کم شدن سرمای یخچال فریزر

اگر یخچال فریرز شما گرم است یکی دیگر از علائم خالی شدن گاز یخچال است. هرچند که گرم شدن درون کابین یخچال دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد اما بررسی گاز یخچال اولویت دارد. 

چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده

کارکردن دائم کمپرسور

اگر کمپرسور دستگاه همیشه و دائما کار می‌کند به این معنی‌ است که نمی‌تواند دمای یخچال را به حد مورد نظر برساند. این مورد می‌تواند از نشانه های خالی شدن گاز یخچال باشد. 

برای تماس با  نمایندگی تعمیر یخچال ال جی روی لینک کلیک کنید. 

اسیب دیدن یخچال 

یادتان باشد که هیچگاه برای تمیز کردن یخچال مخصوصا برای از بین بردن برفک یخچال از وسایل نوک تیز استفاده نکنید. این کار بسیار خطرناک است و شایع ترین دلیلی است که باعث تخلیه گاز می‌شود. چرا که با این کار بخشی از فریزر ممکن است سوراخ شده و موجب نشت گاز شود.

روش های نشت‌یابی گاز یخچال چگونه است؟ 

اولین راه حل قدیمی : استفاده از کف صابون

یکی از قدیمی ترین روش های سنتی نشت‌یابی  گاز استفاده از محلول کف و صابون است. در این روش در محلی که فکر می‌کنید مشکوک  است محلول کف صابون  را با دست قرار دهید. اگر حباب تولید شد مشخص است که نشتی گاز دارید و اگر هیچ حبابی تولید نشد, محل مورد نظر نشتی ندارد. برای تعمیر ساید جنرال الکتریک و دیگر برندها می‌توانید با ما در تماس باشید. 

دومین راه استفاده از مشعل هالید

مشعل هالید شعله‌ای آبی رنگ و بدون دود دارد. زمانی که مواد فریونی با هوا وارد این محفظه  شود, به رنگ سبز درمی‌آید. اگر این مشعل را به نزدیک ترین محل که احساس می کنید نشتی دارد ببرید و با مشاهده رنگ سبز میتوان محل نشتی را تشخیص داد.

نشت‌یاب به روش خاص  الکترونیکی

چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده ؟ نشت‌یاب با روش الکترونیکی که یک دستگاه الکترونیکی  بسیار حساس، دقیق و کاربردی است. این وسیله زمانی که در نزدیکی ماده فریونی قرار می‌گیرد صدای بوقی شبیه آژیر ایجاد می‌کند.

اگر گاز یخچال تمام شود چه میشود؟

مهمترین و بزرگترین مشکلی که پیش می‌آید گرم شدن کابین درون یخچال است. ماهیت این دستگاه برای سرد کردن و خنک نگه داشتن مواد غذایی است اگر این کار را به خوبی انجام ندهد این وسیله کارایی نخواهد داشت.  برفک زدن هم در بعضی از موارد میتواند دلیل نشتی گاز باشد. 

چند نوع گاز وجود دارد؟ 

 1. گاز R600
 2.  گاز R134
 3. گاز مبرد R11 
 4. گاز مبرد R12
 5. گاز مبرد R 141a
 6. گاز مبرد R-402a 
 7. گاز مبرد R-404a 
 8. گاز R22

چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده

گاز مبرد R11 

یک  نوع گاز CFC بی رنگ و بدون بو که  نخستین مبرد فریون است.  اما به دلیل نقطه جوش بسیار بالا با فشار کم مورد استفاده قرار گرفته اما مصرف کمتری نسبت به گازهای شبیه خود دارد.

گاز مبرد R12

استفاده از این گاز ممنوع می‌باشد به دلیل اینکه به طبیعت آسیب می‌رساند. یک CFC بی رنگ و بو می باشد

گاز مبرد R 141a

بدون رنگ، بسایار فرار و رونده و جایگزین گاز R-22  مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این گاز برای  منبع سوخت در کولر و انواع چیلر ها  استفاده می‌شود. 

گاز مبرد R-402a

نسبت به دیگر گازها اثر تخریبی کمتری دارد و آسیب کمتری دارد.  برای کولر ها و چیلر و به عنوان شارژ برای گاز یخچال استفاده می شود. 

گاز مبرد R-404a 

این گاز بدون رنگ است. با کاهش دما عمل سرما سازی انجام می‌دهد. عموما در کولرهای گازی و اسپیلت استفاده می‌شود. 

گاز R22

معمولا در سیستمهای تهویه هوا و گازهایی مانند  کپسول آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد.

بهتر است برای اطمینان بیشتر خودتان به تنهایی اقدام به شارژ گاز نکنید و از یک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید تا آسیبی به این دستگاه نرسانید. 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان