روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

آتش سوزی در کوه‌های جم کنترل شده است

بوشهر- ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: آتش سوزی در اراضی مراتع بهارستان از توابع شهرستان جم ساعت ۱۲ ظهر امروز سه شنبه آغاز و در زمان حاضر با حضور ماموران یگان حفاظت کنترل شده است.

آتش سوزی در کوه‌های جم کنترل شده است

غلامرضا منتظری شامگاه سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با بررسی اولیه مشخص شد آتش سوزی به دلیل شرایط جوی هوا و وزش باد به سرعت به سمت شرق و ارتفاعات سخت گذر گسترش پیدا کرد.

وی بیان کرد: همچنین  پوشش خوب علوفه ایی خشک منطقه که پوشیده از گون و بهمن بود سرعت آتش را افزایش داده و نیاز به کمک بیشتر پیدا شد.

منتظری یادآورشد: برای خاموش کردن آتش با هماهنگی فرماندار جم، نیروهای آتش نشانی شهر بهارستان، هلال احمر، یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان، محیط زیست و نیروهای مردمی، بسیج و سپاه در منطقه حضور یافتند.

وی ادامه داد: افزون براین نیروهای کمکی سایر شهرستان‌های همجوار نیز برای پشتیانی و اعزام به منطقه کوهستانی در حال ساماندهی هستند.

منتظری گفت: هرچند در زمان حاضر آتش سوزی در کوه‌های جم کنترل شده اما تلاش برای خاموش کردن کامل آتش ادامه دارد و امید می‌رود تا ساعت‌های آینده به طور کامل آتش سوزی مهار شود.

از ابتدای امسال تاکنون بر اثر وقوع 40 مورد آتش‌سوزی 2 هزارو 200 هکتار از عرصه‌های ملی استان بوشهر خسارت دیده‌است‌.  

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر