جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

درمان ریزش مو بعد از کرونا با ۵ راه ساده

بسیاری از افراد پس از بهبودی کرونا، از ریزش موی غیر طبیعی شکایت کرده اند. در اینجا چند نکته برای تشویق رشد مجدد مو پس از بهبودی کرونا وجود دارد

درمان ریزش مو بعد از کرونا با 5 راه ساده
به گزارش انتخاب : بسیاری از افراد پس از بهبودی کرونا، از ریزش موی غیرطبیعی شکایت کرده اند. معمولاً شش تا هشت هفته پس از مثبت شدن آزمایش کرونا ریزش موی فرد شروع می‌شود.


به نقل از هلث لاین، ریزش مو شایع است و نباید دلیلی برای نگرانی باشد مگر اینکه شروع به ریزش غیر طبیعی کند. در حالی که برخی از بیماران کرونایی با ریزش شدید مو مواجه نشدند، برای برخی شدید بود.

دو نوع ریزش مو ناشی از کرونا وجود دارد، تلوژن افلوویوم و آلوپسی آره آتا. اولی نوعی ریزش موی موقت است و در دومی میزان ریزش مو غیر قابل پیش بینی است. در اینجا چند نکته برای تشویق رشد مجدد مو پس از بهبودی کرونا وجود دارد.

بیشتربخوانید:

بهبودیافتگان کرونا مراقب ریزش شدید مو باشند

درمان ریزش مو بعد از کرونا با آلوئه ورا

این ماده نه تنها پوست سر را تسکین می‌دهد، بلکه مو‌ها را نرم و بدون وز می‌کند. همچنین می‌تواند فولیکول‌های مو را که توسط چربی اضافی مسدود شده‌اند را باز کند.

درمان ریزش مو بعد از کرونا با ماسک موی تخم مرغ

تخم مرغ پروتئینی را برای مو فراهم می‌کند که باعث رشد مجدد مو می‌شود. یک عدد تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون در ظرفی مخلوط کنید و خوب هم بزنید. آن را به پوست سر تمیز بمالید و بعد از 10-15 دقیقه بشویید.

درمان ریزش مو بعد از کرونا با آب پیاز

این یک درمان سنتی برای رشد مجدد طبیعی مو بوده است. نشان داده شده است که با بهبود گردش خون، آلوپسی آره آتا را درمان می‌کند.

بیشتربخوانید:

کچلی بعد از کرونا موقتی است، نترسید

درمان ریزش مو بعد از کرونا با روغن ماهی

مصرف مکمل‌های امگا همراه با آنتی اکسیدان‌ها به بهبود تراکم مو و کاهش ریزش مو کمک می‌کند. همچنین به تقویت ایمنی و ارتقای سلامت کلی کمک می‌کند.

درمان ریزش مو بعد از کرونا با روغن نارگیل

روغن‌های چرب موجود در روغن نارگیل به داخل ساقه مو نفوذ کرده و پروتئین را در داخل مو قفل می‌کند. می‌توانید این ماسک را یک شب نگه دارید و صبح روز بعد آن را بشویید.

بیشتربخوانید:

آیا می دانستید مردان طاس بیشتر در خطر ابتلا به کرونا هستند؟

نشانه جدید ابتلا به کرونا: استشمام بوهای عجیب!

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان