سرما و یخبندان در ۴۱۰ شهر/ سردترین شهر ایران با دمای منفی ۲۸درجه

ایسنا نوشت: سازمان هواشناسی کشور از تداوم سرمای هوا تا شنبه و گسترش سرما و یخبندان به ۴۱۰ شهر خبر داد.

سرما و یخبندان در 410 شهر/ سردترین شهر ایران با دمای منفی 28درجه

سازمان هواشناسی کشور نسبت به استقرار توده هوای سرد در استان‌های شمال شرق، شرق و جنوب شرق، شمال غرب، دامنه و ارتفاعات البرز، گیلان، گلستان و مازندران تا پایان شنبه (24 دی ماه) هشدار داد. این شرایط سبب افزایش مصرف منابع انرژی بویژه برق و گاز، یخبندان و لغزندگی جاده‌ها و خسارت به صنعت کشاورزی می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور توصیه کرد که مدیریت در مصرف منابع انرژی، احتیاط در سفرها، محافظت و پوشش لوله های آب، استفاده از ضدیخ در رادیاتور خودروها و ماشین‌آلات کشاورزی در دستور کار قرار گیرد.

همچنین این سازمان ضمن اشاره به اینکه با ادامه نفوذ سرما به عرض‌های جنوبی‌تر خاطرنشان کرده است که امروز (22 دی ماه) دمای هوا در حدود 413 شهر و ایستگاه هواشناسی به زیر صفر درجه رسیده است و از فراگیری یخبندان در بخش وسیعی از کشور خبر داد.

کاهش دما در شرق کشور محسوس‌تر است، به طوری‌که صبح امروز فریمان در خراسان رضوی با دمای 28- درجه سلسیوس سردترین شهر کشور شد و دمای هوا در حداقل پنج ایستگاه هواشناسی خراسان شمالی و خراسان رضوی سردتر از 20- درجه سلسیوس شد.

پس از فریمان، ایستگاه‌های «سراب» در آذربایجان شرقی با دمای 26.5-، «باخرز» در خراسان رضوی 25.5-،‌ «قوچان» در خراسان رضوی 23.8-،‌ «کوسه» در خراسان شمالی 23.4-، «گلمکان» در خراسان رضوی 21- و «تایباد» در خراسان رضوی با دمای 20.3- سردترین ایستگاه‌های کشور بوده‌اند. صبح امروز کمینه دمای هوا در سرخش، نیشابور و مشهد مقدس نیز به حدود 18- درجه سلسیوس رسید.

سرما و یخبندان در 410 شهر/ سردترین شهر ایران با دمای منفی 28درجه

بیشتر بخوانید:

بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور/ کاهش کیفیت هوا در 4 کلانشهر

هشدار هواشناسی/ ماندگاری توده هوای سرد در کشور؛ بارش برف و باران در این 17 استان

35236

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان