۹۵درصد از درآمدهای مالیاتی قزوین تحقق پیدا کرد

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین از تحقق ۹۵درصد از درآمدهای مالیاتی این استان تا پایان دی ماه سال جاری خبر داد.

95درصد از درآمدهای مالیاتی قزوین تحقق پیدا کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سید محمود موسوی صانع، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین در نشست خبری با رسانه های استان که به مناسبت دهه مبارک دهه فجر در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، گفت: مالیات یک ابزار مهم سیاست گذاری برای ایجاد تعادل در بخش های مختلف اقتصادی است و در این راستا نگاه ما حمایت از تولید نیز است که بخشی از صنایع را در برخی موارد از جمله ارزش افزوده نیز معاف کردیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین بیان کرد: رویکرد ما اعتمادسازی در بین مردم است و به اظهار مودی احترام می گذاریم مگر عکس آن اثبات شود که اخیرا در سامانه مودیان این موضوع گنجانده شده است.

موسوی اظهارکرد: با کتمان درآمد به شدت مخالفیم و فرار مالیاتی را جرم می دانیم و در نگاه کلی سازمان برای وصول مالیات دفتری بنام «مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی» راه اندازی شده و مودیانی که فرار مالیاتی دارند شناسایی می شوند.

وی گفت: اخبار فرار مالیاتی بر اساس اعلام سازمان بخشی از طریق سامانه سوت زنی و پیام تلفنی «1526» و بخشی به صورت ارسال گزارش مکتوب دریافت می شود تا پیگیری لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه شناسایی افرادی که فرار مالیاتی دارند در دستور کار قرار دارد، اظهارکرد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه با اقدامات انجام شده و گزارش های مردمی 180میلیارد تومان فرار مالیاتی در استان شناسایی و وصول شده است.

وی در ادامه از شناسایی مودیان جدید مالیاتی خبرداد و گفت: شناسایی بیش از 28هزار مودی جدید مالیاتی در سال های1400 و 1401 و دریافت بیش از 10هزار اظهارنامه مالیاتی جدید برای عملکردسال 1401 و پذیرش مالیات ابزاری بیش از 52هزار و 191مودی مالیاتی در سال 1401 از دیگر دستاوردهای این اداره است.

موسوی افزود: توسعه سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه برای بیش از 1180مودی و استرداد بیش از 210میلیارد و 600میلیون تومان مالیات ارزش افزوده به صادرکنندگان در سال گذشته و تولید اظهارنامه مالیاتی برآوردی مودیان فاقد اظهارنامه به ارزش بیش از 754 میلیارد و 900 میلیون تومان از دستاوردهای اداره کل امور مالیاتی استان قزوین است.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین بیان کرد: واریز بیش از 2هزار و 976میلیارد تومان عوارض پرداختی موضوع مالیات بر ارزش افزوده تا پایان دی ماه امسال به دهیاری ها و شهرداری ها از دیگر خدمات این اداره است که در این زمینه با رشد 116درصدی مواجه شده ایم.

موسوی صانع تصریح کرد: آن چه که امروز برابر قانون بودجه 1402 مقرر شده است، 9600میلیارد تومان باید درآمد مالیاتی وصول و به خزانه دولت واریز کنیم که تا امروز 7573میلیارد تومان معادل 95درصد آن تا پایان دی ماه محقق شده و امیدواریم این رقم تا پایان سال به 100درصد برسد.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین بیان کرد: امسال 10 هزار و 430 مودی اظهارنامه بیشتر ارائه کردند که 15درصد رشد داشت و در این میان مالیات 27هزار و 809مودی « صفر» محاسبه شد و 47درصد مودیان مالیاتشان صفر شد.

موسوی اظهارکرد: مودیانی که تا پایان بهمن ماه مالیات خود را پرداخت کنند اشخاص حقیقی تا 500میلیون تومان و اشخاص حقوقی تا دو میلیارد تومان از بخشودگی جرائم برخوردار می شوند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان