صدور هزارو۷۷۷فقره جواز تاسیس صنعتی در قزوین

مدیرکل صمت استان قزوین گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون هزارو۷۷۷ فقره جواز با سرمایه گذاری ۱۲۳هزار میلیارد تومان صادر شده و برای بیش از ۵۸ هزار نفر شغل ایجاد شده است.

صدور هزارو777فقره جواز تاسیس صنعتی در قزوین

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محسن رستمی، مدیرکل صمت استان قزوین در نشست خبری با رسانه ها که به مناسبت دهه مبارک فجر در سالن جلسات این سازمان برگزار شد؛ گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون هزارو777فقره جواز تاسیس و طرح توسعه با سرمایه گذاری 123هزار میلیارد تومان صادر شده که در صورت راه اندازی برای 58 هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.

رستمی یادآورشد: 600 طرح صنعتی در استان دارای پیشرفت فیزیکی بالای 40 درصد است.

وی افزود: سه هزار و 716واحد در استان دارای پروانه بهره داری است که 36هزار میلیارد تومان در این بخش سرمایه گذاری شده و زمینه اشتغال 152 هزار نفر مهیا شده است.

وی افزود: بیشترین تعداد واحدهای صنعتی با 33درصد در شهرستان قزوین، بیشترین سرمایه گذاری درآبیک و بیشترین اشتغال صنعتی در شهرستان البرز است.

رستمی تصریح کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 976 واحد صنعتی به بهره برداری رسیده و امسال هم 300واحد صنعتی پروانه بهره برداری دریافت کرده و 173واحد طرح توسعه و افزایش ظرفیت داشته است.

وی اظهارکرد: در دولت سیزدهم 128واحدصنعتی جدید با 6 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری راه اندازی و وارد چرخه تولید شده و برای 1089 نفر شغل ایجاد کرده است.

مدیرکل صمت استان قزوین یادآورشد: در دهه فجر 11واحد صنعتی با 3 هزار میلیارد تومان افتتاح می شود که با بهره برداری از آنها برای یک هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی گفت: 111 واحد صنعتی استان دانش بنیان هستند و دراین راستا شاهد افزایش بهره وری هستیم.

وی بیان کرد: هزار و 986 مورد جواز تاسیس صادر شده و 161 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که برای 83 هزار و 499 نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی افزود: از محل تبصره 18 در سال جاری 750 میلیارد تومان طرح به بانک معرفی شده و 120میلیارد تومان مصوبه نهایی دریافت کرده ایم.

رستمی گفت: در سفر ریاست محترم جمهوری به استان 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تامین منابع واحدهای صنعتی و تولیدی مصوب شد که حدودا 7هزار میلیارد تومان آن پرداخت و مابقی بر اساس پیشرفت کارها پرداخت می شود.

وی اظهارکرد: در حوزه معادن 174 فقره پروانه اکتشاف صادر شده که 25مورد آن در سال جاری بوده است.

رستمی گفت: همچنین 270 مورد پروانه بهره برداری صادرشده که 10 فقره آن امسال بوده است.

این مدیر یادآورشد: ظرفیت استخراج معادن استان بالغ بر 11میلیون تن در سال و ذخیره قطعی معادن هم 569 میلیون تن است.

وی بیان کرد: میزان سرمایه گذاری در بخش معادن 246میلیارد تومان با اشتغال هزار و 941نفر است.

رستمی گفت: صادرات 9 ماهه امسال استان 421 میلیون دلار و میزان واردات 840 میلیون دلار بوده است.

وی گفت: تعهد اشتغال سازمان در سال جاری 4500 نفر بود که حدود 5266 شغل ایجاد و ثبت سامانه شده است.

مدیرکل صمت استان قزوین بیان کرد: در خصوص نظارت بر بازار نیز از ابتدای سال تا کنون 24هزار و 605 فقره بازرسی داشتیم که بیشترین بازرسی در شهرستان قزوین با 19 هزار و 265 مورد ثبت شده است.

این مدیر از تشکیل 3هزار و825 فقره پرونده تخلف برای واحدهای صنفی خبر داد و یادآورشد: تعداد دو هزارو538 مورد از تخلف های گزارش شده در شهرستان قزوین بوده است.

رستمی بیان کرد: تا پایان امسال نمایشگاه ویژه نوروزی در همه شهرستانها برپا و از ابتدای اسفند ماه سال جاری تا 24 فرودین 1403 طرح نظارتی ویژه ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان اجرا می شود.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان