وضع هوای تهران در روز طبیعت

کیفیت هوای شهر تهران در سیزدهمین روز از سال جدید همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

وضع هوای تهران در روز طبیعت

به گزازش خبرآنلاین، با کاهش تردد وسایل نقلیه در خیابان‌های شهر در تعطیلات نوروز، حال و هوای پایتخت نیز دچار خانه تکانی اساسی شد به گونه‌ای که تهران در سال جدید تا امروز دارای چهار روز هوای پاک و هشت روز هوای سال بوده به همین منظور نقش مهم تردد وسایل حمل و نقلی در افزایش آلودگی هوا را به وضوح مشاهده کرد.

ایرنا در خبری نوشت:بر اساس این گزارش، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران صبح امروز/ دوشنبه/ روی عدد 59 قرار داشته و وضعیت در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

طبق اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران پونک منطقه (پنج)، گلبرگ منطقه (هشت)، مسعودیه منطقه (15) و همچنین شهرداری مناطق (2 و 22)در وضعیت پاک قرار دارد اما در سایر مناطق نیز کیفیت قابل قبول یا همان سالم است.

همچنین میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته هم روی عدد 56 و سالم برای همه قرار داشت.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی 10 روز هوای پاک، 236 روز هوای قابل قبول، 107 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و 12 روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک یا سبز، 51 تا 100 در شرایط قابل قبول یا زرد، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، 151 تا 200 در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و 301 تا 500 در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

47217

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان