سوزوکی ویتارا دوباره فیس لیفت شد/ عکس

سوزوکی ویتارا برای دومین بار فیس‌لیفت شده است. این خودرو با سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جدید و تجهیزات ایمنی بیشتر در اروپا عرضه خواهد شد.

سوزوکی ویتارا دوباره فیس لیفت شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سوزوکی فیس‌لیفت دیگری از ویتارا را برای بازار اروپا معرفی کرده که چهرهٔ تازه و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جدیدی را در کنار ارتقاء تجهیزات ایمنی به همراه آورده است. لازم به ذکر است، این خودرو با گرند ویتارایی که توسط راسا موتور به کشورمان وارد شده متفاوت است. آن خودرو در درجهٔ اول برای بازار هند توسعه پیدا کرده و در مناطقی مثل خاورمیانه هم عرضه می‌شود درحالی‌که بازار اصلی ویتارا اروپا است.

سوزوکی ویتارا دوباره فیس لیفت شد/ عکس

بر اساس گزارش پدال، نسل چهارم ویتارا سال 2014 معرفی شده و هم‌اکنون خودرویی ده‌ساله محسوب می‌شود. این مدل اولین فیس‌لیفت را سال 2018 تجربه کرد و در سال 2020 از تکنولوژی هیبریدی خفیف بهره‌مند شد. جدیدترین به‌روزرسانی ویتارا برای سال 2024 نیز روی تازه‌سازی طراحی بیرونی و بهبود تکنولوژی‌های داخلی تمرکز دارد. سوزوکی امیدوار است بتواند با این به‌روزرسانی‌، ویتارا را حداقل برای چند سال دیگر در بخش رقابتی شاسی‌بلندهای ساب‌کامپکت بازار اروپا حفظ کند.

سوزوکی ویتارا دوباره فیس لیفت شد/ عکس

ظاهر ویتارا 2024 مشابه قبل به نظر می‌رسد اما با نگاهی دقیق‌تر می‌توان متوجه تعدادی به‌روزرسانی اندک شد. مهم‌ترین تغییر بیرونی این کراس‌اوور ژاپنی سپر جدید جلو است که به لطف حذف مه شکن‌ها و تعبیهٔ دی‌لایت‌های باریک در طرفین، نمای ساده‌تری دارد. علاوه بر این، جلوپنجره هم بروز شده و ورودی هوای میانی سپر بزرگ‌تر شده است. قاب مشکی‌رنگ دور این ورودی هم یادآور گاردی است که شاسی‌بلندهای آفرودی می‌بینیم. دیگر قسمت‌های ویتارا تغییر خاصی نداشته و صرفاً سوزوکی رینگ‌های جدیدی با طراحی آیرودینامیکی و دو رنگ جدید را برای آن ارائه کرده است.

سوزوکی ویتارا دوباره فیس لیفت شد/ عکس

کابین ویتارا حتی چند سال پیش هم رنگ و بوی کهنگی گرفته بود و به نظر می‌رسید از دههٔ 90 آمده است. در این به‌روزرسانی 2024 نیز صفحه آمپر همچنان آنالوگ باقی مانده ولی سوزوکی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جدیدی با نمایشگر لمسی 9 اینچی را ارائه کرده از قابلیت اتصال USB، بلوتوث، وای‌فای، اندروید اتو و اپل کارپلی بهره می‌برد. ویتارا مثل دیگر محصولات سوزوکی در اروپا، قبلاً با مجموعهٔ کاملی از سیستم‌های کمک‌راننده عرضه می‌شد اما نسخهٔ بروز شده حالا از سیستم‌های بیشتری شامل پایش توجه راننده، کروز کنترل تطبیقی، تشخیص تابلوهای جاده و دستیار حفظ حرکت میان خطوط بهره می‌برد.

سوزوکی ویتارا دوباره فیس لیفت شد/ عکس

پیشرانه‌های ویتارا بدون تغییر باقی مانده و این خودرو همچنان با همان موتورهای هیبریدی خفیف و هیبریدی کامل قبلی قابل خریداری خواهد بود. پیشرانهٔ هیبریدی خفیف از نوع 1.4 لیتری بنزینی توربو با سیستم 48 ولتی است که 127 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و به یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی متصل می‌شود که می‌تواند نیرو را به چرخ‌های جلو یا هر چهارچرخ ارسال کند.

سوزوکی ویتارا دوباره فیس لیفت شد/ عکس

قوای محرکهٔ هیبریدی کامل هم از یک پیشرانهٔ 1.5 لیتری تنفس طبیعی با 101 اسب بخار قدرت به همراه یک موتور الکتریکی با 33 اسب بخار قدرت تشکیل شده است. مجموع خروجی این سیستم 116 اسب بخار قدرت است که از طریق یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک به هر چهارچرخ منتقل می‌شود. سوزوکی ویتارا مدل 2024 از اوایل تابستان پیش رو راهی نمایندگی‌های فروش در اروپا خواهد شد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان